מחיר המתנות לחג האהבה עולה באופן מתמיד

הסיבה לכך, אינה עלייה ברמת האהבה של הצרכנים, אלא בעיקר בשל יכולתם של הקמעונאים להציע מתנות חדשות עם רף מחיר שנעשה גבוה יותר בכל שנה

אינדקס מחיר האהבה עולה מיד שנה, זאת לפחות מתברר מתוך מחקר שערכה חברת NRF, המצביע על כי השנה יוציאו האמריקנים 17 מיליארד דולר על מתנות הניתנות לבני ובנות זוגם ביום הוולנטיין, הלא הוא חג האהבה. נתון זה מייצג עלייה ב 23% בהיקף הנתינה שבשנה שעברה הגיע ל 13,7 מיליארד דולר "בלבד". חברת NRF שערכה את המחקר קובעת כי 63% מתוך קהל הצרכנים בארה"ב יחגוג השנה את חג האהבה, כאשר ממוצע ההוצאה הכספית לחוגג הוא 119.67 דולר. הפרופ' לשיווק דניאל הווארד בבית ספר למנהל עסקים בדאלאס, אומר כי הסיבה לכך, אינה עלייה ברמת האהבה של הצרכנים אלא בעיקר בשל יכולתם של הקמעונאים להציג מתנות חדשות המעלות את רף המחיר שלהן. בעוד שעד לפני מספר שנים ניתן היה להסתפק באריזה של סוגי שוקולד, הרי שעתה צריכות המתנות להיות בתחום ההתנסות החווייתית כמו סוף שבוע בספא, ארוחת ערב מפוארת ויקרה, ובגדי לונג'רה סקסיים יקרי ערך. מסתבר עוד כי גברים מוציאים בממוצע 156.22 דולר למתנת חג וולנטיין בעוד שנשים מוציאות בממוצע 85.08 דולר. גם הגיל קובע, שכן גברים בגילאי 24-35 הם שמוציאים את הסכומים הגדולים ביותר על מתנות לבנות זוגם.

התייחסות: אין ספק שגם העלייה ברמת החיים בארה"ב תרמה לא מעט לייקור המתנות לחג האהבה. כך גם עולה בכל שנה ערכה הכספי של טבעת האירוסין הניתנת על ידי הגבר לבחירת ליבו. מחיר האהבה בישראל אף הוא לא נמוך – שכן הפקת האירועים היקרה ביותר היא בתחום החתונות.

 powered by: mipotech