מחשב לילדים מעוצב כמיקי מאוס יאפשר גלישה רק לאתרים


חברת וולט דיסני הציגה לפני מספר ימים מחשב ביתי בעל עוצמה רבה, המיועד לילדים ומעוצב כמיקי מאוס. המיוחד במחשב, מלבד עיצובו הייחודי, הוא כי ההורים יכולים באמצעותו לשלוט ולבקר את התכנים שיוצגו בפני ילדיהם, באמצעות "כפתור חם". המחשב הקרוי "DISNEY DREAM DESK" כולל גישה לאינטרנט, והוא ימותג כ "בטוח לילדים". ההערכה היא כי המחשב ייקלט היטב, שכן הוא עונה על צורך הולך וגובר של נישה ובה קהל יעד של הורים לילדים קטנים, החוששים מהחשיפה שלהם לתכנים קשים, כולל תכני פורנו. במחשב יש מספר מודולים כמו "הגנת תוכן", המסננת תכנים ואינה מאפשרת חדירה של אלה שאינם רצויים, "הגנת דוא"ל" המסננת הודעות דוא"ל, וכן "הגנת פופ-אפ" החוסמת בנרים ומודעות קופצות.

המחשב גם מעמיד לרשות ההורים יומן גלישה, ובו הם יכולים לראות באיזה אתרים ביקרו ילדיהם בכל זמן נתון

 

מערכת המחשב מאפשרת להורים להגדיר את זמן השימוש בו על ידי ילדיהם. מנהל התוכן של הפרוייקט אומר ל- ADAGE כי הפילטרים המובנים במחשב יסננו תכנים של שנאה גזענית, אלימות, פורנו ומודעות לסוגיהן. המחשב גם מעמיד לרשות ההורים יומן גלישה, ובו הם יכולים לראות באילו אתרים ביקרו ילדיהם בכל זמן נתון. כאמצעי בטיחות נוסף, המחשב מתוכנת לשלוח להורים דוא"ל התראה, ברגע שילדיהם גלשו לאתר שאין הם מרשים להם לצפות בתכניו מסיבות כאלה ואחרות. חברת דיסני מריצה עתה 12 "אינפומרשיאל" בערוץ הקניות הגדול ביותר בארה"ב, QVC . חלק מאסטרטגיית ההחדרה של דיסני היא להציב את המכשירים במוטלים ובתי מלון, בהם מבקרות משפחות עם ילדים. מחיר המחשב לצרכן הוא

599$.

התייחסות: זוהי גישה שיווקית נכונה, שזיהתה צורך סמוי אצל קהלי יעד אשר ביקשו להתמודד עם תכנים אליהם נחשפים ילדיהם, בלי שהיה להם פתרון. מעניין, מתי יגיע המחשב לישראל, ואם בכלל.

 powered by: mipotech