סטודנטים מעדיפים להיחשף למסרי פרסום ותוכן באמצעות מדיה אלקטרונית מגוונת


סטודנט לאנתרופולוגיה שעבודת הדוקטורט שלו בדקה את ההשפעה החברתית של ריקוד הפלמנקו בספרד, התמנה לאנתרופולוג הבית של ענק הפרסום BBDO ובמסגרת זו בדק כיצד סטודנטים ממיינים ומסווגים את המידע הפרסומי אליו הם נחשפים. הוא פנה לששה סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק והציע להם עסקה שלא יכלו לסרב לה - כל אחד מהם יקבל 50$ וכל כמות של פיצה ומשקאות קלים שירצה, תמורת הזמן שיקדישו לו לראיונות עומק על פי גישה תצפיתית שפיתח.

תוצאות המחקר, כפי שמדווח הביזנס וויק,  מצביעות על כי כל אחד מערוצי המדיה בהם משתמשים הסטודנטים מאופיין על ידם באופן ברור וחד. הפרסום בטלביזיה לפי תפישתם הוא לא רלבנטי וחסר השפעה. הם לעגו לפרסומות של מכוניות המציגות "ערימה של  פרטים" על הביצועים, כאשר "כל אחד יודע שאם אתה מעוניין בפרטים תוכל לקרוא אותם בעיון באינטרנט." לעומת זאת הם היו מוכנים לצפות בפרסומות מבדרות עם הרבה הומור, כשהם מתייחסים לכך כאל תוכן ולא כאל פרסומת.

 

ה SMS הוא אמצעי להעברת מסרים למישהו שבאותו זמן אין רצון לנהל איתו שיחה

 

ה- SMS הוא, לדעתם, האמצעי הטוב ביותר לתקשר עם מישהו שאין רצון של ממש לשוחח איתו, כשהיתרון הגדול הוא היכולת להעביר מסרים קצרים ומהירים בלי שיהיה צורך להקפיד על איות ועל תחביר. זאת לעומת ההתייחסות להודעות באמצעות הדוא"ל היא רצינית יותר ולכן מקפידים בהן על איות ותחביר. "אם החברה שלי שולחת לי הודעת דוא"ל, אני מתענה שעות כדי לנסות להבין למה התכוונה," אומר אחד הסטודנטים. הם סבורים כי הדרך הטובה ביותר להעביר מסרים על מוצרי צריכה שונים היא באמצעות PRODUCT PLACEMENT, המשלב מסרים פרסומיים בתכני טלביזיה כמו סרטים וסדרות, כשהם שמים לב לבגדים שלובשים שחקנים מבוקשים ומתרשמים מההתנהגות הצרכנית שלהם. 

עוד התברר במחקר, כי הדבר הראשון שכל אחד מהסטודנטים עושה בבוקר כשהוא מתיישב ליד השולחן בחדרו ומתחיל ללמוד, הוא להפעיל את כל מכשירי התקשורת שלו – מחשב, טלפון נייד, טלביזיה ורדיו.  הרדיו והטלביזיה משמשים בעיקר לרעש רקע כאשר אף לא אחד מהסטודנטים צפה בהם ישירות או האזין להם בקשב רב. לעומת זאת, השתמשו כולם  באינטנסיביות רבה במערכת האינטרה-נט של האוניברסיטה, המאפשרת להם להוריד סרטים ומוסיקה נטולי פרסומות.

התייחסות: תמהיל המדיה של מסעי פרסום הופך למורכב ומתוחכם יותר. לערוצי המדיה הקונבנציונליים יש עדיין את היכולת להעביר מסרים יעילים יחסית לקהלי יעד מבוגרים יותר, אך צעירים צורכים מדיה שונה, אלקטרונית בעיקרה. הדבר מחייב את משרדי הפרסום לסוג חדש של קריאייטיב משולב בתכנון מדיה, שישכיל להתאים את המסרים של המוצר לקהל יעד מוגדר באמצעות ערוצי הפרסום הנכונים.

 powered by: mipotech