פותחה באקדמיה גישה קמעונאית חדשה המבוססת על קנייה אימפולסיבית

מדען מחשבים מהמכון הטכנולוגי בפלורידה, הציג קונספט המבוסס על חוש העדר של הצרכנים, המופעל עתה באופן ניסיוני במספר סופרמרקטים שם

גישה קמעונאית חדשה המייצרת מכירות גבוהות והמבוססת על קנייה אימפולסיבית הוצגה בכנס שנערך לפני מספר שבועות ברומא. מדען מחשבים מהמכון הטכנולוגי בפלורידה, הציג קונספט המבוסס על חוש העדר של הצרכנים, המופעל עתה באופן ניסיוני במספר סופרמרקטים שם. כל המוצרים בחנויות אלה מצויידים בתוויות RFID המשדרות לצגים המותקנים בעגלות הקנייה, נתון אחד בלבד – כמה צרכנים רכשו כל אחד מהמוצרים. חוש העדר של הציבור הרחב, הנוטה לרכוש מוצרים פופולאריים במיוחד, מניע אותם לקנות באופן אימפולסיבי את המוצרים עם הרייטינג הגבוה. עקב כך, יכולה רשת סופרמרקט לחסוך לעצמה את מבצעי ההנחות, למוצרים הפופולאריים ביותר, מאחר שהצרכנים רוכשים אותם בלאו הכי. מדען באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ערך ניסוי דומה, כאשר הקים אתר מוסיקה שבו ניתן היה להוריד שירים שאינם מוכרים ואינם ידועים, במצג שווא על פיו הורדו שירים אלה על ידי 14,000 גולשים. הניסוי הראה באופן הברור ביותר כיצד המשתתפים בניסוי הלכו בעקבות "קודמיהם" והורידו את השירים ה"פופולאריים" ביותר.

התייחסות: זוהי טקטיקה ישנה המתבצעת מידי יום על ידי רוכלי רחוב במנהטן, המוכרים מוצרים שונים במחירים זולים, כאשר תמיד הם מוקפים במספר אנשים הנראים להוטים להשיג את 'המציאה'. אנשים אלה פועלים בשיתוף פעולה עם הרוכל על בסיס של עמלות. הציבור הרחב מגיב בהתאם וקונה את המוצרים על פי הקונספט של קנייה אימפולסיבית.

 powered by: mipotech