רשת וולמארט מוכרת תרופות מרשם גנריות במחיר של 4 דולר לתרופה

זוג נשוי שהגיע לחנות וולמארט כדי להציג מרשם לתרופה להורדת כולסטרול, שמחירה ברשתות הפארם הוא 124 דולר, שילמו עבורה את המחיר המוזל של 4 דולר.

רשת וולמארט הודיעה לפני מספר שבועות כי כל אחת מהתרופות הגנריות שנדרש עבורן מרשם רופא תימכר במחיר אחיד מוזל של 4 דולר. מהלך זה זכה לביקורת מקיר אל קיר של רשתות הפארם, שטענו כי בשורה התחתונה התועלת לצרכנים תהיה שולית ביותר. אך בינתיים, הודיעה רשת חנויות הקלאב, BJ הפועלת בחוף המזרחי (בקונספט דומה לזו של (SAM'S CLUB, כי היא מצטרפת למהלך, וכי גם בכל אחת מ 160 החנויות שלה יימכרו תרופות מרשם גנריות במחיר אחיד של 4 דולר.

חברת המחקר IMS שבדקה מהלך זה לעומק, מצאה כי מתוך 10 תרופות המרשם הנמכרות ביותר, רק תרופה אחת, אנטיביוטית (amoxicillin), כלולה בתרופות המוזלות. אך וולמארט טוענת כי 4 מתוך 20 תרופות המרשם הנמכרות ביותר בארה"ב כלולות בסל התרופות הזול, כולל ה atenolol המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם. התגובות של הציבור נלהבות למדי, כמו של אלן ריילי, שסיפרה בהתלהבות לאחד העיתונים, כי 7 תרופות שהיא לוקחת באופן קבוע נמכרות עתה במחיר המוזל. העיתון מדווח על זוג נשוי שהגיע לחנות וולמארט כדי להציג מרשם לתרופה להורדת כולסטרול, שמחירה ברשתות הפארם הוא 124 דולר, ושילמו עבורה את המחיר המוזל של 4 דולר. 

התייחסות: צעד נועז ומפתיע של רשת הדיסקאונט הגדולה בעולם, שנועד להשיג שתי מטרות עיקריות: לשפר את התדמית הנשחקת שלה כתוצאה מפרסומים עקשניים על היחס הגרוע לעובדיה, ולהגדיל באופן משמעותי את תנועת הצרכנים בחנויות שלה. גישה זו מבוססת על קונספט ה"הפתעה", שכאשר הוא מתבצע באופן כה דרמטי, השפעתו על הצרכנים היא כמעט מאגית. חברת סלקום, יצאה בימים אלה במהלך דומה כאשר הציגה את המבצע "משהו קטן וטוב". די לבקר בחנויות 'צומת ספרים' כדי להיווכח בהצלחתו.

 powered by: mipotech