בקצרה

סין התחייבה להגדיל את הסיוע שלה למדינות אפריקה ואף להכפילו בשלוש השנים הקרובות להיקף של 5 מיליארד דולר

  • מכירות של ממתקים בארה"ב הגיעו השנה לשיא חדש – 16.5 מיליארד דולר, כשהן מייצגות עליה של 4.6% לעומת השנה הקודמת. זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה הסתמנה ירידה בצריכת הממתקים. את הגידול החד במכירות מייחסים באופן חלקי גם לכך שהאוכלוסייה בארה"ב הגיע ל 300 מיליון איש, אך מסתבר כי צריכת הממתקים לנפש גדלה אף היא.

 

  • סין התחייבה להגדיל את הסיוע שלה למדינות אפריקה ואף להכפילו בשלוש השנים הקרובות להיקף של 5 מיליארד דולר, שיינתן בהלוואות ואשראי. נשיא סין הו ז'ינטאו, שהודיע על כך לפני מספר ימים הצהיר כי המניע היחידי למהלכים אלה הוא עסקי בלבד, והוא נטול כל רקע פוליטי או מדיני.  במסגרת זו רוכשת עתה סין נפט ממדינות אפריקניות בהיקף של 42 מיליארד דולר בשנה, והיא תכשיר 15,000 בעלי מקצוע אפריקניים בתחומים שונים.

 

  • חברת התעופה Emirates הנמצאת בבעלות של ממשלת דובאי מצליחה להתקיים ולהרוויח בלי סובסידיה ממשלתית תודות לאסטרטגיה עסקית מתוחכמת של מנהליה שהם בעלי יכולות גבוהות בתחום השיווק. חברת התעופה של העשירה בנסיכויות הנפט, הפכה את טנזניה למעין נמל בית משני, כשהיא מאפשרת לנוסעים מ 57 מדינות ו 85 ערים להשתמש בשירותיה לשם כך. ל Emirates 92 מטוסים שהטיסו בשנה שעבר 14.5 מיליון נוסעים ומטען בהיקף של מיליון טונה.


powered by: mipotech