לנפנף בכרטיס האשראי - וההזמנה נקלטת במסעדת מקדונלד'ס. וגם...החיוב לחשבונך


רשת מקדולנד'ס ממשיכה לחדש. בסוף השנה תשיק הרשת תשלום "ללא מגע" באמצעות כרטיס מסטרקארד אשר משולב בו שבב RFID. הלקוח יוכל לנפנף בכרטיס שלו, והשבב ישדר את הנתונים ישירות לקופה, אשר תעביר את החיוב לחשבון האשראי של הלקוח. בשלב הראשון יותקן הציוד הנדרש במסעדות בדאלאס טקסס ובניו יורק, ובמידה שהשיטה תוכיח את עצמה היא תופעל גם ב-4,500 מסעדות הרשת בארה"ב. שיטת תשלום זו היא חלק מהגישה לשיפור השירות ללקוחות, בכך שזמן ההמתנה ליד הקופה יתקצר.

ה-RFID היא שיטת שידור באמצעות גלי רדיו אשר פותחה במלחמת העולם השניה. בשנים האחרונות חלה התפתחות גדולה בתחום זה, עקב היכולת לשלב שבבים זעירים, המשדרים למרחקים קצרים של עשרות מטרים, ולהוזיל את המחיר עד לכ-10 סנט לשבב. כיום משמשים שבבי RFID בעיקר לזיהוי תרופות מזוייפות ומוצרי אופנה שאינם אלא חיקויים. במוצרים המקוריים מותקנים שבבים המכילים מידע רב. .

התייחסות: נעשים מאמצים גדולים להוזיל את שבב ה-RFID, וההערכה היא שכאשר המחיר יגיע לסנטים ספורים תחליף שיטה זו את הברקוד ברשתות ובנקודות המכירה הקמעונאיות. היתרונות העיקריים -  קיצור זמן, ויכולת של המתקן הקולט את הנתונים לקרוא בבת אחת את כל המוצרים הנמצאים בעגלת הקניות. 

 powered by: mipotech