בתי ספר לעיצוב תעשייתי מתפתחים במהירות בסין

המחקרים האתנוגרפיים (תצפיתיים) מהווים את הבסיס העיקרי לעיצוב מוצרים חדשים

הסינים מאמצים במהירות את השיטות המתקדמות ביותר בתחום מחקרי השוק כדי לפתח מוצרי צריכה חדשים. בבית הספר לעיצוב תעשייתי שבקאולין בוחנים סטודנטים במעבדות מיוחדות כיצד צרכנים משתמשים בסירים לבישול אורז, כיצד הם מגיבים לנעלי ספורט חדשניים, ואיך לפתח משקפיים שיתאימו לגשר האף האופייני לילידי אסיה. תכנית הלימודים שנפתחה לפני 4 שנים יוצרת עניין רב אצל חברות ענק כמו פיליפס, יאהו, נייק וריבוק. העיצוב התעשייתי קיבל תאוצה גדולה באוניברסיטאות שבהונג קונג ובסין, בשל סדר העדיפות הגבוה שניתן לכך על ידי הממשל הסיני, לאסטרטגיה חדשה של

"פותח ועוצב בסין" במקום "מיוצר בסין". זהו מעבר איכותי המיועד לשדרג במדרגה נוספת את היכולות של התעשייה הסינית כדי להתמודד בשווקים בינלאומיים.

התייחסות: כיום כבר אין חילוקי דעות כי העיצוב התעשייתי (DESIGN) הוא הגורם המבדל העיקרי המייצר יתרון יחסי למותגים בתחום מוצרי הצריכה. המילה DESIGN מייצגת הנדסת אנוש פונקציונלית, נראות מושכת, ויכולת ייצור בעלויות נמוכות. המילה "עיצוב" בעברית, מטעה רבים, הסבורים כי המדובר בנראות בלבד. אולי הגיע הזמן כי בתי הספר כמו בצלאל, שנקר ואחרים, יערכו תחרות שתעודד סטודנטים ומעצבים תעשייתיים להציע מלים מתאימות יותר.

 powered by: mipotech