בשנת 2008 יגיעו הכנסות משיחות טלפון אינטרנטיות ל 5.5 מיליארד דולר


חברת VONAGE שהיא המובילה בתחום ה VOIP – תקשורת טלפונית באמצעות האינטרנט – מגייסת עתה מידי חודש 25,000 מנויים חדשים. שיחות הטלפון באמצעות האינטרנט הפכו למגמה ברורה המשנה את תחום הטלפוניה הקווית ללא הכר. שיחה של מנוי ב-VONAGE  מארה"ב לישראל עולה 18 אגורות לדקה, כאשר המנוי מקבל מכשיר טלפון המתחבר למחשב ה-PC  שלו או למחשב הנייד.  החברה אף מאפשרת למנויים לקבוע את מספר הטלפון הקווי שלהם כמספר הטלפון האינטרנטי, כשמשמעות הדבר היא שאין צורך להודיע לכל מודעיך על שינוי במספר הטלפון. ניתן גם להזמין תא קולי לטלפון האינטרנטי ממש כמו לטלפון הקווי שלך.

בין החברות המציעות שירות של טלפון אינטרנטי גם מובילות כמו ATT, TIME WARNER ואחרות. T&AT מריצה עתה מסע פרסום בהשקעה של 25 מיליון דולר להחדרת שירות טלפוני באמצעות האינטרנט, ומדווחת על הצלחה רבה. אך ה"בום" העיקרי של תחום זה הוא בחדירה לטלפוניה התאגידית. השנה יגיעו הכנסות מטלפוניה אינטרנטית למיליארד דולר, והתחזית היא שבשנת 2008 יגיעו ל-5.5 מיליארד דולר - זאת על פי חברת המחקרים RADICAL GROUP. חברת CISCO מכרה עד כה 3 מיליון מנויים בכל רחבי העולם. החסרון העיקרי של הטלפון האינטרנטי כי לא ניתן באמצעותו לבצע התקשרות חרום למשטרה או לכוחות הצלה.

 

התייחסות: עתה, כאשר תקשורת ה WI-FI הופכת לזמינה כל כך, האם גם החברות הסלולאריות צריכות להתחיל לדאוג? שכן, יש אינדיקציות לכך שניתן יהיה לבצע שיחות טלפון במחירים זולים באמצעות טלפונים המקושרים למחשבים ניידים ואשר יפעלו במתכונת של VOIPpowered by: mipotech