נתונים על סגנון חיים הם תוצר הלוואי של מנוע החיפוש GOOGLE


הכל מכירים את GOOGLE כמנוע החיפוש המוביל באינטרנט, אך רק מעטים מודעים לאיכות המידע הנאסף בכל זמן נתון על ידי מנוע החיפוש רב העוצמה. מידע זה מעובד לנתונים סטטיסטיים ואיכותיים המהווים כלי מחקרי חיוני לזיהוי מגמות שוק, עם יכולת השוואה בין העדפות של תושבי כל אחת מהמדינות המחוברות לאינטרנט.

כך מסתבר, כי 51% מכל המחפשים משתמשים ב-WINDOWS XP, 16% ב-WINDOWS 98, ורק 3% ב-MAC. מתברר עוד, כי  הסרט הפופולארי ביותר הוא הארי פוטר, ואחריו ספיידרמן 2 ושרק 2. תוכניות הטלביזיה הפופולאריות ביותר בבריטניה הן "האח הגדול", חדשות BBC ו"משפחת סימפסון", כאשר הספורטאי הפופולארי ביותר שם הוא, איך לא, דייויד בקהאם.

 

הגרמנים מחפשים בעיקר בארים, ואילו הצרפתים מקומות חופשה, אך הכל אוהבים את הארי פוטר

 

 הגרמנים מחפשים בעיקר בארים ונופש של הרגע האחרון, בעוד שהספרדים מחפשים בעיקר משחקים, והספורטאי המועדף עליהם הוא RONALDINO . הצרפתים התעניינו בחודש יוני בעיקר בחופשות, אך גם הארי פוטר חביב עליהם (מקום שני). האיטלקים לעומת זאת מתעניינים בעיקר בכדורגל, באמצעות אתר CALCIOMERCATO. האוסטרלים מתעניינים בעיקר בתוכניות טלביזיה כאשר ה-BIG BROTHER  צועד בראש.  היפאנים מעדיפים אף הם את הארי פוטר, אך החיפושים העיקריים שלהם התמקדו בחודש יוני באתרים המציעים מפות דרכים, כנראה לקראת חופשת הקיץ.

התייחסות: בשלב זה מאפשרת GOOGLE  לכל אדם להשתמש במידע זה באופן חופשי. יש להניח כי ניתן לטייב מידע זה ולהפוך אותו לתוכן שיווקי ועסקי ממדרגה ראשונה. יתכן, כי אז יהפוך למרכז רווח נוסף של ענק החיפוש המופלא.

 

 powered by: mipotech