האם קנה הסוכר הוא הפתרון לבעיית הכולסטרול?

אצל הנחקרים שלקחו 10 מיליגרם ליום של ה POLICOSANOL במשך שלושה חודשים, נרשמה ירידה ממוצעת של 18.2%. כל המחקרים מקורם בקובה

קנה הסוכר, אותו צמח וותיק הגדל באיזורים טרופיים, הופך לאחרונה להיות גידול מועדף בשל פיתוח תהליך המאפשר להפיק ממנו אתנול כתחליף לדלק מכוניות. אך מסתבר, על פי מחקרים שנראה כי מומנו על ידי המגדלים, כי לקנה הסוכר תכונות דרמטיות נוספות. ה POLICOSANOL הוא תערובת של אלכוהול המופקת מקנה הסוכר ונמכר כתוסף מזון בארה"ב תחת שמות מותג שונים, שעל פי מספר רב של מחקרים יכול להוריד באופן משמעותי את הכולסטרול. על כך מדווח הוול סטריט ז'ורנאל. אך מסתבר, כי רוב רובם של המחקרים התבצעו בקובה, שאחד הגידולים העיקריים בה הוא קנה סוכר. כל זה לא הפריע לחברת ענק כמו BAYER למכור את ה One-a-Day Cholesterol Plus Multivitamin  ולהציג על גבי האריזה שלו כי התוסף "שומר על כולסטרול בריא". על פי אחד המחקרים בו השתתפו 437 איש, שלקחו 10 מיליגרם ליום של ה  POLICOSANOL במשך שלושה חודשים, נרשמה ירידה ממוצעת של 18.2% בכולסטרול הרע (LDL). במקביל התפרסמו לאחרונה שני מחקרים שנערכו בדרום אפריקה ובגרמניה, שאינם תומכים בתוצאות של המחקרים מקובה.

התייחסות: מידי פעם פורצת 'בשורה' חדשה בדמותן של תרופות פלא חדשות האמורות לרפא את כל התחלואים. ברוב המקרים מתברר כי במקרה הטוב היתה הגזמה רבה ביכולות המיוחסות לתרופות אלה. יחד עם זאת, למרות שהצרכנים בארצות המערב טוענים כי אינם מאמינים בנסים, זוכות תרופות הפלא לתהודה רבה וכן גם למכירות, עד להשקתה של תרופת פלא חדשה נוספת.

 

 powered by: mipotech