בתי מלון חוסמים שיחות סלולאריות כדי להגדיל רווחיות


בתי המלון איבדו מרכז רווח משמעותי בשל הפיכתו של הטלפון הסלולארי למוצר עממי. בעבר הלא-כל-כך רחוק, היו האורחים משתמשים באופן תדיר בטלפונים הקוויים המותקנים בחדרי המלון ומחויבים בסכומים ניכרים עבור שיחות אלה. על כך מדווח הניו יורק טיימס. חדר בבית מלון בארה"ב היה מייצר עבור הבעלים הכנסה ממוצעת של 644$ בשנה, ועתה ירדו הכנסות אלה לממוצע של 152$ בשנה. בית מלון בסאלט לייק סיטי שבארה"ב מנסה ליצור מגמה חדשה ומקווה לגרוף אליה את שאר בתי המלון בארה"ב. המלון התקין מערכת היוצרת מיסוך ואינה מאפשרת לקיים שיחות בטלפון סלולארי מכל תחומי המלון, כולל בריכת השחייה ומגרש החניה.

 

בתקופה הטרום סלולארית הכניס חדר בשנה בממוצע 644$. כיום ההכנסה ירדה ל 152$

 

 חברה סקוטית מקדמת מכירות של "מכסח שיחות סלולאר" (Mobile phone jammer) בשני מסרים עיקריים – האחד המיועד לבארים,ומסעדות, המבטיחים עקב כך שהות נעימה נעימה ללא הפרעות, והאחר לבתי מלון - כדי להחזיר לעצמם מרכזי רווח משמעותיים שאבדו להם. מתברר כי המכירות של ה"מכסחים" אינן רעות כלל. יש בתמונה זו  גם חברה ישראלית, Netline Communication Technologies, אשר לדברי מנהליה מכרה כבר מאות מכשירים כאלה לבתי מלון שונים בעולם. אם נעשה חשבון פשוט של מלון שיש בו 300 חדרים, נראה כי ההכנסה שאבדה בגלל הטלפונים הסלולאריים היא בהיקף של כ-150,000$ בשנה - מה שמצדיק השקעה של 35,000$ עד 50,000$ להתקנה של "מכסח".

ההערכה של הניו יורק טיימס היא, כי מספר בתי המלון שיתקינו את ה"מכסחים" עומד לגדול באופן משמעותי.

התייחסות: זוהי גישה אנטי שיווקית, אשר לטווח קצר תבטיח אמנם עליה בהכנסה מטלפונים קוויים, אך יש להניח כי הביקושים של הלקוחות, במיוחד של אנשי עסקים אשר עבורם הקשר הסלולארי הוא חיוני, יגרמו להצבעה ברגליים. סביר גם להניח כי יהיה גורם שיפרסם רשימות "שחורות" של בתי מלון החוסמים שיחות סלולאריות, אשר לא רק שיאבדו עקב כך לקוחות, אלא שיגרמו נזק למותג שלהם. יש לשער כי בישראל לא נראה התפשטות של תופעה זו:  הלקוח הישראלי אינו ממושמע כמו עמיתו האמריקני.powered by: mipotech