טביעת האצבע מחליפה את כרטיס האשראי


כאשר הגיע תורה של הלקוחה לשלם בקופת הסופרמרקט, היא הושיטה את אצבעה, שמה אותה על משטח חלק ו.. התשלום בוצע. אין המדובר בלקוחות אנאלפביתיים שאינם יודעים לחתום את שמם, אלא בשיטה חדשה, ביומטרית, הנמצאת בשימוש ניסיוני במילווקי שבארה"ב ברשתות כמו Pick and Save   ו- Piggly Wiggly. המערכת הקרויה

Pay by Touch הושקה בהצלחה גם במספר חנויות סופרמרקט בצפון קרוליינה, והיא סורקת במהירות את טביעת האצבע של הלקוח ומחייבת באופן אוטומטי את חשבון הבנק שלו, או את חשבונו בחברת כרטיסי האשראי, על פי בחירתו. מאגר המידע של המערכת מתרגם את התבנית הייחודית של טביעת האצבע לארבעים נקודות מידע היוצרות הגנה טובה יותר על נתוני העסקאות שהצרכן מבצע, וזאת באמצעות משוואה מתמטית מורכבת שפותחה על ידי מפתחי המערכת. בימים אלה החל להתבצע "פיילוט" על ידי חברת כרטיסי האשראי Discovery , במטרה לבחון את היתרונות והחסרונות של מערכת Pay by Touch, כדי שצרכנים המחזיקים בכרטיס האשראי יוכלו לבצע רכישות באמצעות סריקה של האצבע שלהם, בלי שיזדקקו לכרטיס עצמו. היתרונות העיקריים של השיטה הם קיצור זמן ההמתנה של הצרכן ליד הקופה - שכן אין צורך לפשפש בארנק כדי למצוא את הכרטיס, אין צורך בחתימה של הלקוח, וכמובן תחושת הביטחון גדולה יותר - שכן אין חשש שהאצבע תיגנב או תלך לאיבוד כמו כרטיס אשראי.

התייחסות: העמידה בתור ליד הקופה מתסכלת לקוחות רבים של רשתות המזון, רשתות מזון מהיר, חנויות מתמחות ואף תחנות דלק. מאמצים רבים מושקעים בקיצור הזמן וקשה בשלב זה לדעת מהי השיטה שתהפוך למקובלת ביותר. שבבי ה-RFID נראים כיום כמבטיחים ביותר, אך גם קופות לתשלום עצמי וגם סחר אלקטרוני מציגים פתרונות לבעיה זו.

 

 powered by: mipotech