התוכנה 'יעצה' לרשת להמתין עם מכירת סוף העונה. התוצאה רווח


רשת קמעונאית קנדית המתמחה בביגוד תכננה בדצמבר האחרון להוציא את בגדי הילדים למכירת סוף העונה. ממש לפני הביצוע הפעיל מנהל הרשת את Profitlogic, התוכנה החדשה שהותקנה לא מכבר, ולהפתעתו היא יעצה לו להמתין עם המכירה מספר שבועות. מנהל הרשת קיבל את העצה - והתוצאה היתה רווח נוסף של 100,000$, שהיו הולכים לאיבוד אם המכירה היתה יוצאת לפועל כפי שתוכננה. Profitlogic  הוצגה לפני מספר ימים על ידי הביזנס וויק כתוכנה רבת עוצמה, המאפשרת לקמעונאים להגדיל את הרווחיות שלהם ב-5 עד 15%. על פי פרסום של מפתחי התוכנה, כל מה שהרשת הקמעונאית צריכה לעשות הוא להזין באופן שוטף את הנתונים השונים, להציג לתוכנה שאילתות, לבצע את המלצותיה ובכך להגדיל את הרווחיות של הרשת.

 

התוכנה מבוססת על מודולים מתוחכמים המאפשרים לחזות התנהגות עתידית של צרכנים ובהתאם לכך להחזיק רק במלאי הדרוש למכירות הצפויות.

 

 

התוכנה מבוססת על מודולים מתוחכמים המאפשרים לחזות התנהגות עתידית של צרכנים ובהתאם לכך להחזיק רק במלאי הדרוש למכירות הצפויות.

הניסיון המצטבר של השימוש בתוכנה מצביע על כך כי תמהיל המוצרים של רשת קמעונאית המחזיקה על מדפיה מספר רב של פריטים יתאים במידה רבה לתוצאות המכירה החזויות. מומחים חוזים כי גישה טכנית ממוחשבת לקביעת מחירים באמצעות תוכנות תתפוש פלח שוק גדול יותר, אשר יגיע עד שנת 2007 להיקף של 450 מיליון דולר, לעומת 75 מיליון בשנה הקודמת. המפתיע הוא, כי תחום הקמעונאות נמנע במשך תקופה ארוכה מלאמץ גישות מתוחכמות כאלה למרות שהיו זמינות כבר לפני מספר שנים. חברת התוכנה המובילה בתחום זה היא Profitlogic, אשר יש לה כיום כבר 22 לקוחות/רשתות, רובם ככולם בתחום הביגוד. המומחים חוזים עוד כי תוכנות מסוג זה יחדרו לתחום רשתות המזון, שכן שם מלחמת המחירים היא קשה במיוחד, והיכולת לתכנן באופן מתוחכם את מבצעי המכירות ולפיהן את המלאי עשויה להביא להבדל של ממש ברווחיות.

התייחסות: דור חדש של תוכנות המייעצות לחברות לנקוט בפעולות שיווקיות קולעות יותר יהפוך לחלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות של המנהלים.

 

 powered by: mipotech