יזמים מנסים להפוך את עמק הסיליקון לחממת פיתוח וייצור של מכוניות חדשניות

בנובמבר האחרון התחרתה ה X1 שיוצרה עם מנוע חשמלי בעמק הסיליקון, במסלול מרוצים ליד סקרמנטו. במקצה הראשון של 8 מייל הביסה ה X1 את הפרארי

האם עמק הסיליקון יתחרה בייצור מכוניות עם דטרויט? עדיין מוקדם לנבא, אך איאן רייט, פיתח מכונית שהתאוצה שלה משתווה למכוניות כמו פורשה ופרארי, כאשר ההבדל הקטן הוא כי הפורשה צורכת 8 גלון למייל, ואילו המכונית של רייט מופעלת על ידי סוללות ותוכנה מתוחכמת. רייט הוא יזם בן חמישים מניו זילנד, המאמין כי בקרוב יחל הייצור הסדרתי של מכונית ה X1 הנסיונית שלו, אשר מחירה יגיע ל 100,000 דולר שהוא מחיר נמוך בהרבה לעומת המתחרות האירופאיות באותה קטגוריה. רייט הוא חלק מחבורה גדלה והולכת של יזמים הפועלים בעמק הסיליקון שבקליפורניה המקדישים את מרצם וכספם כדי לבסס שם תעשיית מכוניות. לפני כשנה החל  רייט לפעול בחברת Tesla Motors המעסיקה 70 עובדים בבעלותו של אלון מאסק, שייסד את שיטת התשלום PayPal הנהוגה ב EBAY וגורמי סחר אלקטרוני אחרים. בנובמבר האחרון עמדה ה X1 במסלול מרוצים ליד סקרמנטו כשהיא מנסה להתחרות בפורשה ובפרארי. במקצה הראשון של 8 מייל הביסה ה X1 את הפרארי, ובמקצה השני כנגד הפורשה שמחירה הוא 440,000 דולר, שוב ניצחה במרוץ ה X1 של רייט.

התייחסות: תעשיית המכוניות האמריקנית מאופיינת בשמרנות שלה. אמנם המכוניות מתפתחות ומנסות ליישר קו עם היפאנים והגרמנים, אך בשורות גדולות לא יצאו משם בשנים האחרונות. אולי נדרשת גישה קצת אחרת, עם טמפרמנט ניו זילנדי, כדי להחזיר לארה"ב את הבכורה בתחום זה.

 powered by: mipotech