אל ריס: אפקט ה HALO הוא שקובע את כוח המשיכה של מותגים

אל ריס מציע תובנה חדשה. האמנם?

כדי להבין את אפקט ה Halo  חשוב להפנים כי שיווק ופסיכולוגיה הם תחומים משיקים – אם הפסיכולוגיה היא "מחקר שיטתי של ההתנהגות האנושית" הרי ששיווק הוא "מחקר שיטתי של ההתנהגות האנושית בזירת השוק" קובע אל ריס במאמר שהתפרסם לאחרונה ב AD AGE. אפקט ה HALO בא לידי ביטוי בכך שאנשים שנראים טוב, נתפשים כאינטליגנטים, ומצליחנים יותר מאחרים. על פי ריס, אפקט ה Halo פועל גם בתחום השיווק, כאשר מוצרים שנראים טוב נתפשים כבעלי איכות גבוהה יותר מאשר אלה שלא זכו לעיצוב הייחודי. הדוגמא הבולטת לתפישה זו היא ב IPOD שהביאה לכך שחברת APPLE החלה להיתפש כאיכותית יותר, והרווחיות שלה גם מהמוצרים המסורתיים שלה עלתה לגבהים חדשים. על פי אל ריס, גם ההצלחה של חברת הרדיו הלווייני SIRIUS מבוססת על כך שנתנו תהודה ציבורית רבה להסכם שנחתם עם שדרן הרדיו הפופולארי הווארד סטרן, בסכום של כחצי מיליארד דולר.

אל ריס קובע כי חברה שתשכיל להציג בראש פעילויות החשיפה שלה את 'הסוס המנצח' תביא לכך שגם מוצרים אחרים הנמצאים בארסנל שלה, ייהנו מכך.

התייחסות: מאז שאל ריס וג'ק טראוט חיברו לפני כשלושים שנה את הספר האלמותי POSITIONING (מיצוב), נראה כי אל ריס מצליח פעם אחר פעם למחזר את התכנים שהובאו בו, כשהוא משכיל להציג אותם בזווית חדשה ובניסוחים יצירתיים. ג'ק טראוט,שותפו דאז,  מפרסם מאמרים ומנחה סמינרים המציגים תובנות חדשות בתחום המיתוג. כמו זו הקובעת כי הסיבה לכך שתוחלת החיים התאגידית של מנהל שיווק בארה"ב היא 23 חודשים, פחות מזו של מאמן ב NFL. היא התופעה האחרונה  של התערערות מעמדם מותגי על, כמו ג'נרל מוטורס, סירס, קודאק ואף AT&T , והצפה של  מותגים בזירת שוק נתונה כמו 180 המותגים של מזון לכלבים ו 50 מותגים שונים של מים לשתיה.powered by: mipotech