פארקים המציעים מסלולי 'רפטינג' מלאכותיים הופכים למגמה בבילוי שעות הפנאי

התכנון של מסלול ה'רפטינג' כולל את גובה הגלים, המעברים והמכשולים כמו בנהר טבעי. המחיר שישלם אדם בקבוצת חתירה של סירה אחת, יהיה 15-25 דולר, לשיוט מטלטל של 90 דקות

מסלול ה'רפטינג' המלאכותי המוקם עתה בצפון קרולינה ליד העיר שרלוט על שטח של כ 14,000 דונם הוא חלק ממגמה חדשה שנועדה לאפשר לשוחרי ספורט זה גישה מהירה ונוחה לנהר מלאכותי לפי דרגות קושי שונות. הפארק החדש, שמחיר הקמתו יגיע ל 35 מיליון דולר,  ייפתח בחודש יוני הקרוב ויארח תחרויות בינלאומיות של 'רפטינג'. האיש העומד מאחורי פרוייקט יומרני זה הוא Jeff Wise, בן ה 42, שקודם לכן הצליח כיזם היי טק. "הקונספט מבוסס על סגנון חיים המועדף על ידי רבים, ובעתיד יכלול הפארק גם מסלולי הליכה" אומר Jeff Wise . במקביל מוקמים פארקים כאלה במקומות שונים בעולם, שהבולט שבהם הוא נהר מלאכותי ל'רפטינג' שהוקם בהשקעה של 6 מליון דולר ליד העיר סידני שבאוסטרליה לקראת האולימפיאדה שנערכה שם בשנת 2000 והפך למרכז רווח משמעותי, כאשר שוחרי 'רפטינג' מזמינים מקום שלושה חודשים מראש. פארקים דומים הוקמו ומוקמים גם ליד העיר אתונה שביוון, פריס, וננג'ינג שבסין. כדי לתכנן את המסלול בפארק שליד שרלוט, נשכר Scott Shipley , מהנדס מים שקודם להכשרתו המקצועית היה חבר במשך 13 שנים בצוות הקייאקים האולימפי של ארה"ב. התכנון של מסלול ה'רפטינג' כולל את גובה הגלים, המעברים והמכשולים כמו בנהר טבעי. המחיר שישלם אדם בקבוצת חתירה של סירה אחת, יהיה 15-25 דולר, לשיוט מטלטל של 90 דקות. לאורך המסלול יוקמו מסעדות, בתי קפה, ומתקנים להדרכה המיועדים לפעילויות המאורגנות על ידי מחלקות משאבי אנוש של תאגידים שונים.

המאמן לשעבר של צוות הקייאקים של נבחרת ארה"ב, Bob Campbell  הקים את חברת הייעוץ Whitewater Parks International המטפלת עתה בכ 200 פניות של גורמים שונים המבקשים להקים פארקים דומים.

התייחסות: נראה כמגמה מבטיחה שתמצא את מקומה במקומות רבים בעולם המערבי, ולא רק שם. יש בכך מענה לביקושים של קהלי יעד נרחבים, המחפשים אתגרים מבוקרים, לשעות הפנאי שלהם. יש מקום לשקול גם הקמה של פארק כזה בישראל, כאטרקציה לתיירות מקומית ומחו"ל, ותאפשר לישראלים המחפשים אתגרים כאלה בארצות ניכר, למצוא את מבוקשם בארץ.

 powered by: mipotech