רשת האלקטרוניקה הביתית הגדולה בארה"ב בוחנת קונספטים חדשניים

חנויות קונספט חדשות של רשת BEST BUY מציעות לצרכנים שירותים ייחודיים כמו כיתות לימוד לשימוש במצלמות דיגיטליות

רשת האלקטרוניקה הביתית הגדולה ביותר בארה"ב, BEST BUY הקימה מספר רשתות בת המבוססות על חנויות קונספט במטרה לברר באופן שוטף את הביקושים המתחדשים והמשתנים של לקוחותיה המגוונים. רשת האם מפעילה למעלה מ 700 חנויות שהשטח של כל אחת מהן הוא 4,200 מטר רבוע. סטיבן בייקר, אחד האנליסטים של חברת המחקרים NPD אומר: "כי הרשת קיבלה החלטה אסטרטגית להתמקד בלקוח, ולבחון קונספטים חדשניים גם אם כמה מהם יתבררו כלא מתאימים".

כך, חנות הקונספט Studio d מתמקדת בהדרכה ושירות אישי המיועד לעזור לצרכנים לקבל החלטת קניה למוצר המתאים ביותר לביקושים שלהם. החנות, הממוקמת במדינת אילינוי, פתחה כיתות הדרכה לשימוש יעיל במצלמות דיגיטליות, ואף מעמידה שיעורי הדרכה אישיים. הצרכנים, יודעים לאחר שהתנסו הלכה למעשה בתפעול המצלמות השונות, ולאחר שבחנו את התוצאות, לבחור במצלמה המתאימה להם ביותר.

החנות פונה גם לקהל היעד הנשי שהפך בעשר השנים האחרונות לגורם משמעותי ברכישה של מוצרים טכנולוגיים, בניגוד לעבר כאשר רק הגברים נתפשו כאלה המבינים 'כיצד פועל המכשיר' ואילו נשים הביעו את דעתן בעיקר לגבי העיצוב החיצוני.  קמעונאים רבים מאמינים עתה כי נשים רוצות לדעת כיצד פועלים המכשירים הסובבים אותם בבית, מה עושה אותם לטובים ואמינים יותר, ואלה רכיבים אלקטרוניים חשוב שיהיו במכשירים אלה. החנות מפעילה מידי יום כיתות לימוד לשימוש בתוכנת פוטו-שופ המיועדת לעריכה מקצועית של צילומים, הדרכה המיועדת ליצור אלבום תמונות דיגיטלי לפי קטגוריות, כיצד להכין פרזנטציה המורכבת משקפים, ושימוש בטכניקות ליצירת קולאז'ים של תמונות המיועדות לימי הולדת, ימי נשואין ואירועים אחרים. בכיתת המתחילים לשימוש במצלמה דיגיטלית מתבקשת כל משתתפת להביא איתה את המצלמה שלה, כבל חיבור USB וסוללות עבור המצלמה. כך הן לומדות מה הוא תפקידה של כל פונקציה במצלמה, מהו התמהיל הטוב ביותר של הפונקציות השונות לצרכים מיועדים וגם כיצד להעביר את התמונות למחשב. החשיבה השיווקית מאחורי חנות קונספט זו היא ברורה למדי, כמעט בכל בית יש כיום מצלמה דיגיטלית, אך עדיין חלק גדול של הצילומים אינם ברמה משביעת רצון. הסיבה העיקרית היא כי מרבית המשתמשים מאמינים כי די ללחוץ על הכפתור כדי שהמצלמה תעשה את השאר. אך כאשר הם לומדים ומתרגלים את השימוש במצלמה האישית שלהם, ומגיעים לאיכויות צילום גבוהות יותר, הם מרגישים כי קיבלו תמורה מלאה לכספם (40 דולר לשיעור של שעתיים), ורואים ב STUDIO D כתובת יעילה לשדרוג נוסף של כישוריהם אם במסגרת כיתות מתקדמות ואם במסגרת של הדרכה אישית.

התייחסות: כיום אין די בזיהוי ביקושים באמצעי המחקר המקובלים כמו קבוצות מיקוד וראיונות עומק, הרשתות רוצות לבחון הלכה למעשה את הביקושים המזוהים, ומעניקות למושג "פיילוט" משמעות חדשה, בהקמת חנויות קונספט ייחודיותpowered by: mipotech