משרדי פרסום מקימים יחידות ל'חיפוש שיווקי' עבור לקוחותיהם

מספר גדול והולך של משרדי פרסום משקיעים משאבי כסף וזמן שעל פי הערכה הגיעו בשנת 2005 להיקף של 5.1 מיליארד דולר בתחום החדש הקרוי "חיפוש שיווקי"

מתוך רצון לשמור על הרלבנטיות של השירותים שלהם, מתמקדים היום משרדי הפרסום הגדולים בהקצאה של כוח אדם לפיתוח שיטות לחיפוש שיווקי במנועי חיפוש אינטרנטיים. במאמר שהתפרסם השבוע בניו יורק טיימס, דווח כי מספר גדול והולך של משרדי פרסום משקיעים משאבי כסף וזמן  שעל פי הערכה הגיעו בשנת 2005 להיקף של 5.1 מיליארד דולר בתחום החדש  הקרוי "חיפוש שיווקי". תחום זה גדל בקצב מואץ יותר מאשר הפרסום עצמו. המרכיב המרכזי של שירות זה הוא ייעוץ ללקוחות כיצד לגרום לכך שהפרסומים שלהם באינטרנט יופיעו בעמודים הראשונים של מנועי החיפוש, על פי מספר רב של מילות מפתח.  משרד הפרסום אוגילבי שהוא חלק מקבוצת הפרסום WPP הקים לאחרונה חטיבה הקרויה NeoSearch@Ogilvy המעסיקה כיום 150 עובדים במשרדי החברה ברחבי העולם. הלקוחות של חטיבה זו הם I.B.M., Novartis, Allstate, Cisco ו Sprint Nextel. כפי שנמסר תעסיק חטיבה זו עד סוף השנה כ 300 עובדים. "ה'חיפוש השיווקי' קשור באופן ישיר ל ROI (החזר על ההשקעה)" אומר סטוארט בוגאטי, האחראי על הפעילות בצפון אמריקה של NeoSearch@Ogilvy. היכולת לכמת את ה ROI בשיטות הפרסום הקונבנצינליות היתה כמעט בלתי אפשרית, זאת לעומת יכולת כימות מדוייקת בפרסום באינטרנט, ובמיוחד במנועי חיפוש.

התייחסות: המעבר ההדרגתי מהטלביזיה לאינטרנט מציג בפני משרדי הפרסום אתגרים חדשים לבקרים, כאשר החרב המתהפכת של ה ROI מאיימת על הקשר הטעון מפרסם פרסומאי. משרדי הפרסום שעדיין לא עיכלו היטב את מגמת 'התוכן השיווקי' נאלצים עתה להמציא את עצמם מחדש בתחומים רבים נוספים. אכן ענף הפרסום נמצא בטלטלה לא פשוטה.

 powered by: mipotech