בקצרה


v     הנסיונות של מערכות החינוך בארה"ב להרגיל את התלמידים לשתות חלב דל-שומן נתקלים בסטטיסטיקה בעייתית: בימים בהם מקבלים התלמידים שוקו או חלב דל-שומן יורדת צריכת החלב בכ- 15%. מערכות החינוך בודקות עתה את הביקוש לחלב דל-שומן בטעמים, כמו תות ווניל, אבל מסתבר שהתלמידים מעדיפים חלב מלא - בין אם הוא בטעמים שונים ובין אם הוא במתכונת הרגילה.

v     יצרן המרקים הגדול בעולם, Campbell Soup, יציג בקיץ הקרוב גרסאות חדשות של המרקים הפופולאריים שלו שיכילו נתרן מופחת ב- 25% לפחות. כמו כן נמסר, כי החברה תעבור לשימוש במלח-ים, שיש בו פחות נתרן מאשר במלח השולחני. חברת Campbell לקחה על עצמה כמשימה להפחית את המרכיבים הבעייתיים בתיבול המרקים, בלי שייפגע טעמם. צריכת יתר של נתרן עלולה לגרום כידוע לעלייה בלחץ הדם.

פותחה טכנולוגיה המאריכה את תוחלת החיים של כריך שלא נמצא בקירור. חברת הסטארט-אפ Diana's Homegrown מעיירה קטנה בניו מקסיקו קיבלה פטנט על טכניקה המאפשרת לשמור כריך טונה באופן שיישמר טרי לתקופה של כחודש ימים. הטכניקה מבוססת על כיס מפלסטיק שניתן לאטום אותו הרמטית ושמאחסנים בו באופן נפרד את הלחם ואת המילוי שבין הפרוסות. כך שהלחם אינו סופג נוזלים מהמילוי, והסגירה ההרמטית אינה מאפשרת לבקטריות להיווצר למשך ימים ארוכים.


powered by: mipotech