ארוחות קפואות חוזרות לשולחן האוכל הביתי עם גוונים חדשים של גורמה ובריאות


לאחרונה יש מעין 'חזרה בתשובה' בתחום הארוחות המוכנות הקפואות שהפופולאריות שלהן בעבר היתה בירידה. מחקר שנעשה על-ידי קבוצת NPD מצביע  כי ארוחות כאלה מדורגות עתה אצל צרכנים במקום גבוה, בחמישיה  הפותחת של ארוחות ביתיות. לפני מספר חודשים פירסם היומון Boston Globe  מאמר שכותרתו "ארוחות קפואות הן בריאות יותר ממה שאתה חושב". זאת על-פי חוות דעת של תזונאים ומומחים לדיאטה שבחנו את המרכיבים של ארוחות כאלה. גם התוצאות מצביעות על שביעות רצון של צרכנים, שכן בשנת 2005 עלתה בארה"ב הצריכה של ארוחות קפואות ב- 2.3%.

v     היצרן Kraft Foods עומד להשיק קו ארוחות המבוסס על הדיאטה South Beach והכולל 25 מוצרים שונים. לפני מספר חודשים כבר השיק היצרן 7 ארוחות קפואות במסגרת הדיאטה הפופולארית, הכוללות מאכלים כמו: בשר דל שומן, ירקות טעימים שהוכנו בטכניקה חדשה, ודגנים מלאים. ארוחה אחרת כוללת עוף בקשיו, עוף עם אפונה מתוקה ועוף במתכון קפריס עם ברוקולי וכרובית.

v     גם חברת נסטלה יוצאת עכשיו בקו ארוחות מוכנות במותג Spa Cuisine  המשדר בריאות, כאשר חלק מהארוחות הקפואות מכוונות לנשים עם דגש על פחמימות מחיטה מלאה, וכן גם דג סלמון לא מתורבת. קו אחר של נסטלה הוא ה- Corner Bistro הכולל מנות ראשונות קפואות.

v     חברת יוניליוור, שהיא חדשה בתחום הארוחות הקפואות, יצאה עתה עם ה- Bertolli Dinner לשניים, מוצר שזכה בפרס הקמעונאים לשנת 2005. הארוחות שהוצגו בתערוכת ה- FMI בשיקגו דורגו כפוטנציאל קולינארי עם השראה של שף. קו הארוחות ובו 8 מנות כולל מאכלים כמו פטריות פורטובלו, גבינת פקורינו רומנו, שרימפס, אספרגוס עם פסטה Penne ברוטב קרם בזיליקום, ועוף בגריל עם רוטב אלפרדו.

 

התייחסות: השמות שנבחרו אכן מראים על השקעה משמעותית יותר במיתוג של הארוחות הקפואות, אשר תיאורן אכן מעורר תיאבון. ההשקעה העיקרית היא כמובן בטכנולוגיה המאפשרת הכנת ארוחות קפואות, טעימות ועונות על מגמות הבריאות החדשות. בעבר הלא כל-כך רחוק היו ארוחות קפואות שם נרדף למזון נחות. יבוא ארוחות כאלה לישראל הוא בעייתי בעיקר בגלל הכשרות, אך ייתכן שיהיו גורמים שיוכלו באמצעותן לתת תשובה בעיקר ל'סינגלס' חילוניים. יתכן גם שיש מקום לפתח ארוחות כאלה גם בארץ. חשוב לציין כי הגידול העיקרי בתחום הארוחות הקפואות בארה"ב הוא בתחום הסופר-פרמיום, המתאים במיוחד ל'סינגלס' המשתכרים היטב.powered by: mipotech