הממשל בסין התיר למשרדי פרסום זרים לפעול שם באופן עצמאי

המודל הנכון לפעול בסין הוא במסגרת של שותפות עם משרד פרסום מקומי, כשהיתרון היחסי הוא הן במישור המקומי והן במישור הבינלאומי

שוק הפרסום בסין עומד לעבור שינוי מהותי, לאחר שהשלטונות שם הסכימו לקבל את דרישות ארגון הסחר העולמי (WTO) ולהתיר חדירה של משרדי פרסום מחו"ל.  החל בסוף החודש ניתן יהיה לפתוח בסין סוכנויות פרסום עצמאיות, בעוד שעד עתה יכלו חברות פרסום זרות לפעול בסין רק במסגרת שותפות עם חברה מקומית. יחד עם זאת, כמה אנליסטים סבורים כי ההיתר לא ישנה באופן מהותי את מבנה השוק, שכן חברת פרסום זרה תתקשה לפעול בשוק ייחודי זה ללא שיתוף פעולה עם גורם מקצועי מקומי. אי לכך, מעריכים כי השינוי העיקרי יהיה בכניסה של בוטיקים לפרסום המתמחים רק בפן היצירתי, ולא יעסקו ברכישת מדיה ובתכנון אסטרטגי. היקף ענף הפרסום בסין עלה בשנת 2005 ב- 21% והגיע ל- 37 מיליארד דולר. בכך דורגה סין כשלישית בעולם בתחום הפרסום לאחר ארצות-הברית ויפן.

התייחסות: השוק הסיני רותח מפעילות כלכלית והייבוא לשם גדל בקצב של כ- 35% לשנה, במיוחד לאחר שהמכסים ירדו במשך 10 שנים מ- 40% ל- 9.9%.  במקביל גדל מספר המותגים הסיניים המחפשים שווקים בינלאומיים - וזוהי הסיבה שהמודל הנכון לפעול בסין הוא במסגרת של שותפות עם משרד פרסום מקומי, כשהיתרון היחסי הוא הן במישור המקומי והן במישור הבינלאומי. 

 powered by: mipotech