מחקר: האינטרנט הפך למדיה המועדפת על רוב הצרכנים עד גיל 54


האינטרנט הפך למדיה המועדפת על ידי צרכנים מכל קבוצות הגיל (עד גיל 54), על-פי מחקר שנערך על ידי Generational Media Study. מתברר כי 70% מהצרכנים משלוש קבוצות הגיל העיקריות משתמשים באינטרנט לבידור ובילוי, בעוד ש-67% מגילאי 34-25 ו-54-35 אמרו כי התכנים באינטרנט מעמידים לרשותם מידע שימושי על מוצרים ושירותים.

עקב כך, קובע ה-Adage, מתרחשת עתה מהפיכה בכל הקשור לתכנון ורכישת מדיה אשר הדפוסים המסורתיים שלה משתנים  ללא הכר. כך למשל, יחידת מוצרי הטיפוח של  פרוקטר אנד גמבל רואה במדיה האינטראקטיבית, הן בטלוויזיה והן באינטרנט, חלק מרכזי בתמהיל המדיה שלה. חברות אחרות מפנות תקציבי פרסום לבניית המותג בטכניקות מקוונות, זאת לאחר שמכוני מחקר שיווקי כמו Dynamic Logic מעמידים לרשות מנהלי המותגים כלים המאפשרים חשיפה ממוקדת לקהלי יעד מפולחים גם על פי סגנון החיים שלהם.

 

משתתפים במחקר שנמנע מהם להשתמש באינטרנט במשך שבועיים התקשו לתפקד בפעילויות שעד לפני מספר שנים התבצעו על ידם OFF LINE

 

 חברת אדידס מתכננת להגדיל באופן משמעותי את תקציב הפרסום המקוון שלה, לאחר ההצלחה הגדולה של מסע הפרסום המקוון שלה Impossible Is Nothing, הנחשב לקמפיין המקוון הגדול ביותר שנערך עד כה. (בקמפיין הוצג המתאגרף לשעבר מוחמד עלי מחליף מהלומות אגרוף עם הבת שלו...) מסע פרסום זה הביא לכך שלמעלה מחמישה מיליון צרכנים הקליקו על הקליפ כדי לצפות בפרסומת. חברת המכוניות מיצובישי הודיעה כי היא מפסיקה לפרסם בערוצים המסחריים בארה"ב, וכי תקציב בסך של 120 מיליון דולר המהווה 75% מכלל תקציב הפרסום שלה יופנה לשיווק ישיר מקוון ולכלי מדיה אחרים. "למעלה מ- 80% מאלה שרכשו אצלנו מכוניות ביקרו באתר האינטרנט שלנו," אומר איאן ביבס, סמנכ"ל לשיווק של החברה.

עד כמה האינטרנט הפך למדיה הרלוונטית ביותר של הצרכנים ניתן ללמוד ממחקר שנעשה על ידי ענק הפרסום WPP . במסגרת המחקר הבטיח כל אחד מ-28 המשתתפים, תמורת סכום של 150$ שניתן לו, כי במשך שבועיים לא יגלוש באינטרנט. מתברר כי כל המשתתפים התקשו למצוא דרכים אחרות כדי לשלם את החשבונות השוטפים שלהם כמו חשמל וטלפון, לא יכלו למצוא מידע על חופשות, וחשו כי הם מנותקים מההתרחשויות השוטפות, שכן החדשות בטלוויזיה והעיתונים לא יכלו למלא את מקומו של האינטרנט. חלק מהם אף התלוננו, כי נותק הקשר ביניהם לבין חברים איתם נהגו להחליף מידי יום הודעות דוא"ל.

 

 

 powered by: mipotech