מחקר: צרכנים הקונים מזון ביותר מחנות אחת חוסכים אמנם כסף, אך מוציאים יותר על הקניה השבועית

ההוצאה הכספית שלהם למכולת היא גדולה יותר מאשר "מחליפי החנויות" העושים את קניותיהם בחנות אחת ביום נתון,

האם משתלם להיות צרכן של מוצרי מכולת מהסוג הקרוי  CHERRY PICKERS, המשקיע זמן ומאמץ כדי למצוא את החנויות בהן נמכרים המוצרים הזולים? מסתבר, על פי מחקרם של פרופ' סטיבן הוך מאוניברסיטת וורטון ופרופ' אדוארד קוקס, אשר בדקו התנהגות של 23,452 צרכנים, כי צרכנים אלה אמנם פועלים נכון מנקודת ראות של חסכון, אך בשורה התחתונה הם הוציאו כסף רב יותר מאשר צרכנים אחרים. המחקר מציג שלושה סוגים של צרכנים: "נאמנים לחנות" הרוכשים לפחות 80% מהמוצרים שלהם באותו מקום והמייצגים 27% מכלל הצרכנים, "מחליפי חנויות" המבקרים מידי פעם בחנות אחרת, אך לא בשתי חנויות דומות באותו יום והמייצגים 55% מכלל הצרכנים, ו- CHERRY PICKERS (מחפשי הדובדבן) הרוכשים מוצרים בלפחות שתי חנויות דומות ביום נתון אחד והמייצגים 18% מכלל הצרכנים. על פי המחקר רכשו ה- CHERRY PICKERS את מוצרי המכולת שלהם במחיר הנמוך ב- 15.6% מהמחיר הגבוה יותר, זאת בהשוואה לחסכון של 10.5% אשר השיגו "מחליפי החנויות", כאשר ערכו את הקניות שלהם רק בחנות אחת באותו יום. אך מתברר כי אליה וקוץ בה: ה- CHERRY PICKERS, אשר לכאורה חוסכים סכומים ניכרים, מוציאים ב-      125% יותר כסף על הקניה בשתי חנויות מאשר "מחליפי החנויות".

אמנם מנקודת ראות של עלות/תועלת משתלמת האסטרטגיה של ה-CHERRY PICKERS בכך שהם "מגדילים את ההזדמנות להנחות ומבצעים על ידי קניה בשתי חנויות באותו יום וככל שהם קונים יותר מוצרים, כך הם חוסכים יותר". אך ברור, כי ההוצאה הכספית שלהם למכולת היא גדולה יותר מאשר "מחליפי החנויות" העושים את קניותיהם בחנות אחת ביום נתון, וכמובן גם מ "הנאמנים לחנות" העושים את רוב הקניות שלהם בחנות אחת בלבד.

הפרופיל של ה- CHERRY PICKERS מצביע על כך שהם מבוגרים בני 55 ומעלה, חלקם הגדול הם גימלאים, והם נמצאים במשבצת הכנסה נמוכה יחסית. הם משלבים מודעות גבוהה לחיסכון (שבסופו של יום אינה מוכיחה את עצמה), הקשורה לגילם ולהכנסתם שאינה עומדת להשתנות בעתיד, ובעיקר לעובדה שזמנם מצוי בידם, ו"מנצלים" אותו לשיטוט בחנויות ולקניה "חסכונית".

התייחסות: רשתות המזון יכולות להפוך צרכנים מסוג CHERRY PICKERS ללקוחות המניבים ביותר שלהן.

 

 powered by: mipotech