ההיי טק מתגייס כדי לשפר חייהם של קשישים

רצפה עם חיישנים העוקבים ומתעדים את אופן הליכתו של הקשיש. החיישנים מסוגלים לזהות אם הקשיש כשל ונפל ולהעביר במקרה כזה הודעה למרכז רפואי סמוך

מכשירי טלפון המיועדים לחולי אלצהיימר יציגו את תצלום המתקשר כדי לאפשר לחולה לזהות אותו ביתר קלות. זהו אחד מהרעיונות שהוצגו לפני מספר ימים בוועידת הבית הלבן שנערכה בוושינגטון בנושא ההזדקנות. משתתפי הוועידה העריכו גם כי הטכנולוגיה העומדת היום לרשותנו תשפר באופן ניכר את חייהם של הקשישים. "הרעיון הוא לפתח על בסיס טכנולוגיות חדשות מוצרים שיאפשרו לקשישים להמשיך ולהתגורר בבתיהם" אומר אריק דישמן, היו"ר של ארגון  CAST – Center for Aging Services Technologies בראיון ל CNN. ארגון CAST גייס לצורך כך כ 400 חברות, עמותות ואוניברסיטאות במאמץ למצוא דרכים חדשות לשיפור חייהם של הקשישים. בתערוכה שנערכה בעת קיום הוועידה הוצגו מוצרים:

v     ארון תרופות שניתן לתכנת אותו כך שיציג איזה תרופות מצויות בו. מצלמה הקבועה ברון התרופות מזהה את האדם העומד מולה, ומשמיעה לו תזכורת על תרופה מסויימת שעליו לקחת. אם הקשיש לוקח בטעות בקבוק המכיל תרופה אחרת המערכת מזהירה אותו על כך. בארון התרופות המתוחכם, גם מד לחץ דם מהיר וידידותי, השולח את הנתונים לרופא המטפל באמצעות מייל.

v     המרכז למחקר רפואי באוניברסיטה של וירג'יניה, פיתח רצפה עם חיישנים העוקבים ומתעדים את אופן הליכתו של הקשיש. החיישנים מסוגלים  לזהות אם הקשיש כשל ונפל ולהעביר במקרה כזה הודעה למרכז רפואי סמוך.

v     באוניברסיטת וירג'יניה אף פותחה מיטה הרושמת את קצב הנשימה והדופק של הקשיש השוכב בה.

v     המרכז למדע רפואי באוניברסיטת אורגון, פיתח משחקי מחשב העוקבים ומתעתדים את קצב התגובות של המשחק הקשיש. במקרה של ירידה ושינוי בקצב התגובות המצביעים על בעיה נוירולוגית.

התייחסות: זוהי גישה המשלבת התייחסות הומנית לקשישים בודדים בעיקר, יחד עם ניסיון לצמצם את העלויות הכרוכות בכוח האדם הנדרש לטפל בקשישים, הן במסגרת הבית והן במסגרת בית האבות.מחקרים מצביעים על כך כי קשישים הממשיכים לגור בביתם מאריכים חיים יותר מאשר אלה העוברים לבתי אבות.powered by: mipotech