חברות הכבלים בארה"ב נמצאות תחת לחץ למכור ערוצים בודדים במקום חבילות

כדי להתמודד עם לחצים אלה, מנסות עתה חברות הכבלים המובילות (Comcast Corp ו (Time Warner Cable כמוצא של פשרה להציע חבילות שידור מגוונות יותר

המודל העסקי של הטלביזיה בארה"ב ממשיך להישחק. חברות הכבלים נמצאות עתה תחת לחץ לפרק את החבילות הכוללות עשרות ערוצים שלאיש אין עניין בהם, ולאפשר מנוי לערוצים בודדים בלבד. החשש הוא כי רכישת ערוצים בודדים תתבטא במחירים גבוהים בכשליש לעומת המחיר לערוץ במסגרת חבילות. כדי להתמודד עם לחצים אלה, מנסות עתה חברות הכבלים המובילות (Comcast Corp ו (Time Warner Cable כמוצא של פשרה להציע חבילות שידור מגוונות יותר, וביניהן כאלה המתאימות לכל המשפחה – פחות אלימות ובלי סקס. המהלך הנוכחי הוא חלק ממאבק מתמשך בין חברות הכבלים לרגולטורים בארצות הברית ונמצא עתה בדיון בוועדה מיוחדת שהוקמה לשם כך בסינאט. עיקר המאבק מנוהל על ידי עמותות המטיפות לטלביזיה נקיה יותר ללא תכנים הפוגעים בקבוצות שונות, בעיקר בילדים ובנשים.

התייחסות: גם בישראל מחירי ה'חבילות' של הלוויין והכבלים הם גבוהים וכוללים ערוצים רבים שכמעט ואינם נצפים על ידי המנויים. בישראל יש אמנם רגישות נמוכה יותר לנושא התכנים, אך למרות שרבים אינם מרוצים מהמחירים הגבוהים, כמעט שלא קיימים לחצים דומים לפירוק החבילות ולמכירה של ערוצים בודדים. אחת הסיבות לכך היא העובדה כי המועצה לצרכנות היא נטולת שיניים שכן היא פועלת כבר כשנה ללא מנכ"ל.

 powered by: mipotech