צלמת חובבת בלונדון פיתחה קונספט מנצח לצילומי נשים המיועדים לאתרי היכרות

היא הבינה כי נשים וגברים יכולים לתת ביטוי משמעותי יותר לרגישות ולרגשות שלהם כשהם בפארקים ובכיכרות (אפריל 2017)

החלטת שאת רוצה בזוגיות חדשה ובחרת באופציה של אתר היכרויות. השלב הראשון בתהליך הוא כמובן בחירת צילום פורטרט שיציג אותך מושכת ככל האפשר. את בוחרת בצילום מדהים רק קצת...ישן מתוך שלל התמונות שיש לך. אופציה נוספת היא צילומים חדשים המתבצעים על ידי צלמים מקצועיים המתמחים בפורטרטים, כאלה שיודעים להפיק  את המיטב בסטודיו מדוגם. את יושבת בסטודיו לחוצה וחרדה כיצד ייראו הצילומים, ולאחר כמה עשרות קליקים של מצלמה על רקע מסך כחול ומול תאורה החושפת את החלקים היפים בפנייך ומסתירה את הפחות את בוחרת את הצילום המתאים ביותר, אך גם יודעת שכמו הצילום הישן גם צילום זה משדר פער בינו לבין המציאות. קיבלת פניות, ויצאת לדייטים שחלקם לא התנהלו כפי שרצית, ובחלקם הבחנת גם בצל של אכזבה כבר בקשר העין הראשון ביניכם.
יזמית בריטית המתגוררת בלונדון, ססקייה נלסון בת 43 שבמשך כשמונה שנים הייתה רשומה באתרי היכרויות מצאה לכך פתרון. ססקייה היא צלמת חובבת שפיתחה קונספט מנצח המראה סימנים של מיקרו-טרנד מקומי העשוי להמשיך ולצמוח. היא החלה לצלם נשים במצבים הכי טבעיים שלהם – בפארקים, בכיכרות, על רקע רחובות סואנים או שקטים ובעיקר במקומות שבהן הן  מרגישות משוחררות ונינוחות. בראיון לרשת השידור BBC אמרה ססקייה כי "צילום מחוץ לסטודיו במקום שניתן להתנועע ולחייך באופן לא מאולץ מייצר תוצאות אמינות ויעילות יותר מאשר בסטודיו המצויד ביותר."
היא הבינה כי ניתן להגיע לצילומים טובים ומחמיאים במקומות התרחשות שונים, כמו ריקוד בפארק, ישיבה טבעית על ספסל, או התבוננות בציפור עפה משדרים רגישות ורגשות. כדי שהמצולמות יהיו נינוחות החליטה ססקייה כי הצילומים יתבצעו רק בסופי שבוע הנינוחים יותר מאשר ימי עבודה. כך בשנת 2013 החליטה להפוך את התחביב לעסק וקראה לו Hey Saturday שמשמעותו קריאת "היי" ליום הנעים ביותר בשבוע. כיום לאחר כארבע שנים של פעילות ססקייה והצוות שלה הכולל כבר שבע נשים עם מצלמות הרחיבו את העסק מלונדון לערים אחרות בבריטניה, ועתה, כפי שמדווח ה BBC, היא עומדת להשיק פעילות כזו גם בניו יורק. בשנה הראשונה רוב הצילומים היו של נשים, אך כיום מצולמים גם גברים רבים אשר אף הם מעדיפים להיראות הכי טבעיים שאפשר. מאחר שהקונספט הבסיסי של העסק הוא צילומים המבטאים רגש ממלאים הלקוחות שאלון המתאר את העדפותיהם בתחומים שונים כדי לאפשר לתכנן טוב יותר את הסצנה. הם גם מתבקשים להביא לאתרי הצילומים 2-3 חולצות טי כדי שיוכלו לבחור את החולצה שבה ירגישו  בנוח. הקונספט השיווקי הוא נכון מאחר שאתרי ההיכרות בבריטניה פורחים ורשומים בהם כיום מעל לעשרה מיליון נשים וגברים. powered by: mipotech