יזם בריטי הקים חברה לאחסון חפצים בסגנון של Air Bnb

החברה, ואלו שקמו בעקבותיה, מקשרת בין אלה הזקוקים לאחסון, כמו רווקים, פרודים, גרושים, לבין בעלי דירות המקצים חלל ייעודי לאחסון (פברואר 2017)

אחת התופעות השולטות בחיינו היא אגירה של חפצים, בגדים, ספרים, מוצרים, מזכרות מטיולים או מתנות חינם המצטברים לעתים לממדים מפלצתיים. היקף השימוש בפרטי האגירה הוא כמעט אפסי אך לרבים אין את האומץ להשליך אותם, להעניק אותם לאלה הנזקקים להם, והתוצאה היא ארונות תופחים, חללים בבית המתמלאים עד שמגיע אותו רגע, שבו האישה או הבעל, תלוי מי המסודר שבהם, מחפשים מקומות אחסון. אז הם מפנימים כי אין זה לא פשוט לשלם כל חודש סכומים של 150, 500 שקל ואף יותר, רק כדי לא לזרוק חפצים ששוויים הוא לעתים זהה לעלות של מספר חודשים אחסון. קהל יעד נוסף הוא סינגלס, גרושים/ות, פרודות/ים הנאלצים לעזוב את דירתם, ועד להתארגנות חדשה, יכולים לאחסן את החפצים שלהם.
אין זה סוד שחלק גדול מהעסקים המצליחים הוא תוצאה של פתרון שנמצא לבעיה שהיא נחלת רבים. כך, אנתוני פיין הבריטי היה זקוק למקום אחסון עבור חפציו לאחר שנפרד מהחברה שלו, המחירים הגבוהים הרתיעו אותו, ואז צץ הרעיון – מדוע לא להקים חברה שתהיה סוג של AIR BNB  לחפצים. פיין העריך שיש לא מעט בתים ודירות שהופכים לקן המתרוקן לאחר שהילדים בגרו ועזבו. כך הוקמה חברת Stash Bee   המקשרת בין אלה הזקוקים לאחסון לבין בעלי דירות ובתים היכולים להקצות חללי אחסון. נבנתה מערכת הבודקת את מקומות האחסון הביתיים, מבטיחה כי אין בהם רטיבות, ומבצעת בדיקות תקופתיות כדי לוודא שאכן החפצים שמורים היטב.
הקונספט זכה להצלחה מידית, ובינתיים צצו והוקמו חברות מתחרות, מה שמבטיח רמה סבירה של מחירים הנמוכים משמעותית מאלה של מחסני האחסון המקובלים.
המחירון של Stash Bee   הוא 30 שקל לפריט לחודש, או 70 שקל לחודש עבור נפח אחסון של חצי מטר מעוקב.


powered by: mipotech