אמזון תשיק טיסות נוסעים לחלל במקביל לטיסות של וירג'ין שמחיר הכרטיס הוא 250,000 דולר

טיסות לחלל הוא סוג של לונה פארק לעשירים מחפשי ריגושים, אך לוירגי'ן שולמו כבר מקדמות לכרטיסים בהיקף של 89 מיליון דולר. (נובמבר 2016)

עדיין לא ברור אם זאת קנאת מיליארדרים או מיזם עסקי נועז נוסף נוסח ג'ף בזוס המנכ"ל והמייסד של אמזון, שנכנס עתה לתחום הטיסות לחלל בקצה העליון של האטמוספרה באמצעות רקטות רבות עוצמה. בתחילת אוקטובר נערך בטקסס ניסוי מילוט חירום ברקטה של אמזון המיוצרת במסגרת חברת הבת בלו אוריג'ין המיועדת לשאת בני אדם לחלל. כאשר הרקטה הגיעה לגובה 16,000 רגל (כמחצית מהגובה המקובל בטיסות של מטוסי נוסעים) נפלטה קפסולה המיועדת לשמש את צוות הרקטה ונחתה בשלום. ניסוי זה היה השישי בסדרת ניסויים במה שנראה כניסיון לתת מענה בטיחותי טוב יותר מאשר הרקטה של אלון מאסק, שהתרסקה וגרמה לאבדן של לוויין תקשורת ישראלי עמוס 6, ונזק של כ 200 מיליון דולר. גם המיליארדר ריצ'ארד ברנסון (וירג'ין) עורך ניסויים ברקטות המיועדות לשאת נוסעים. מאז שנת 2004, ולאחרונה הודיע כי הטיסות המסחריות יחלו בקרוב, כנראה במקביל לטיסות של בלו אוריג'ין של אמזון.  חברת וירג'ין כבר מוכרת כרטיסים במחיר של 250,000 דולר לאדם, ועד כה קיבלה דמי קדימה עבור טיסות לחלל בהיקף כולל של 89 מיליון דולר. ג'ף פאוסט עיתונאי במגאזין SpaceNews  מעריך כי לא יחסרו נוסעים לטיסות אלה.
למרות זאת קשה לדעת אם יש לטיסות אלה קהל יעד עם סיכויי גידול טובים, זאת מאחר שטיסות לחלל הוא סוג של לונה פארק לעשירים מחפשי ריגושים, במחירים שהאדם המצוי מכיר אותם רק ברמה של רכישת נכס נדל"ני.  צריך גם לזכור כי טיסות אלה אינן מיועדות להסיע בני אדם ממקום למקום וכי הן נותנות מענה לצורך בהרפתקאות לאנשים עם פרופיל אישיות אופייני, אשר מלבד הריגוש הכרוך בטיסה יש גם נושא לשיחות חברותא מעוררות קנאה..powered by: mipotech