טרנד מיקרו-בתי-מלון המשלב לוקסוס עם מחירים זולים מתפשט לערים בצפון אמריקה ובאירופה

טרנד זה טרם הגיע לישראל המזוהה עם מחירי אירוח גבוהים במיוחד – בתי מלון, מסעדות, אטרקציות וטיולים (אוקטובר 2016)

מסתמן טרנד חדש של רשתות "מיקרו-מלון" מהודרים שחדרי האירוח שלהם קטנים אך מעוצבים היטב ומעניקים לאורחים סביבת אירוח טובה וגם, ואולי בעיקר במחירים זולים משמעותית.  רשת מיקרו כזו היא  ARLO  השיקה את המלון הראשון שלה במנהטן, בכיכר הדסון סמוך לשכונות היוקרתיות סוהו וטריבקה. הלובי של המלון הוא גדול ומרווח ומעניק לאורחים תחושת לוקסוס. ניכר היטב כי האדריכלים ניצלו כל סנטימטר רבוע בחדרים הקומפקטיים בשטח ממוצע של 16 מטר רבוע ומעניקים לאורחים רמת נוחות טובה בלי לוותר על המתקנים ההכרחיים. המוטו של הרשת הוא העדפת איכות על פני כמות הבאה לידי ביטוי  בפתרונות אחסון וריהוט רב-תפקודי כמו גם בחלונות ענק הצופים אל העיר הגדולה. במלון הניו יורקי 325 חדרים עם, ובנובמבר הקרוב ייפתח מלון נוסף של הרשת ליד בניין האמפייר סטייט. אין זה מלון המיקרו הראשון בניו יורק, בה קיימים זה כמה שנים מספר מיקרו בתי מלון כמו YOTEL  ו Pod 51 המציעה חדרים במחיר של 100 דולר ללילה.
גם באירופה הולך ומתפשט טרנד מיקרו בתי מלון כמו הרשת ההולנדית citizenM שהשיקה לאחרונה מיקרו-מלון בלונדון,  ורשתות אחרות באותה קטגוריה מתפתחת שבתי המלון שלהן מצויים במילנו, וינה, מינכן, ברלין וערים נוספות. כך, גם רשת הילטון הקוראת את תמונת התיירות היטב, השיקה לאחרונה רשת בת בשם TRU הכוללת 185 בתי מלון מיקרו.
אחת הסיבות להתפשטות טרנד המיקרו-מלון היא התחרות העזה של AIR BNB שהצלחתה המסחררת מבוססת על פתרונות דיור גמישים מותאמים גם לבעלי תקציב מוגבל במיוחד, המאפשרים להם להתגורר בערים הגדולות בעולם במחירים שכמעט אין להם תחרות. התחרות בין רשתות המיקרו מלונות היא בעיצוב ובטכנולוגיה העומדת לרשות האורחים. כך לדוגמא, רשת YOTEL מציעה זרוע רובוטית לאחסון המזוודות והורדתם, כמו גם שליטה בווילונות באמצעות מחשבי הטבלט, וחיישנים המזהים כאשר האורח קם בלילה ומפעילים אורות בנתיב ההליכה לשירותים.
שוק התיירות משתנה כל הזמן, והתחרות מניעה חדשנות המייצרת פתרונות מקוריים שחלקם הפכו ליתרונות יחסיים משמעותיים., שמשום מה טרם הגיעו לישראל. אין זה סוד כי אחת מחסמי התיירות הכבדים הם המחירים הבלתי סבירים של בתי המלון והמסעדות כאן, כמו גם היכולת של בתי מלון לקבוע בעצמם את הדירוג שלהם. ישראל משקיעה הון עתק במשיכת תיירים אך חסם המחיר מלבד חסמים אחרים שאין לנו שליטה עליהם, הוא שמנתב תיירים למדינות זולות יותר.
powered by: mipotech