המהפכה האסטרטגית ברשת הקמעונית טרגט השנייה בגודלה בארה"ב

הרעיון המרכזי הוא להפוך את טרגט, ל ONE-STOP-SHOP שבה ניתן לרכוש מכולת, ביגוד ומוצרים לבית, מה שהופך אותה לרשת כלבו מותאמת לשינויים הסוציו-דמוגרפיים של קהלי היעד (פברואר 2016)

לפני כשנה החלה הרשת הקמעונית טרגט, השנייה בגודלה בארה"ב, בתהליך שנועד להציב את הרשת במקום טוב יותר. תוצאות הבדיקה העלו כמה הפתעות לא נעימות, שהבולטת שבהן היא שקטגוריות מזון שהוגדרו קודם לכן כמייצגות פוטנציאל צמיחה נמוך, כמו מוצרי חלב טריים, הן הנמכרות ביותר. עקב כך הוחלט לבדוק את פונטציאל הגידול של כל מוצר לחוד ללא קשר לקטגוריה שבה הוא מוצב. כך התברר כי עדיף לשים דגש על מוצרים ללא גלוטן ועל מוצרים אורגניים מסוימים, וכי חוויית הקנייה בחנויות הפיסיות אינה מספקת עוד את הצרכנים. פותחה אפליקציה ידידותית המעניקה לצרכנים חווית קנייה מעודכנת יותר שעיקרה הזמנת מוצרים באמצעות הסמרטפון, וקבלתם בין אם במתודת המשלוח המסורתית שזמן ההמתנה הכרוך בה יקוצר משמעותית, ובין אם באיסוף  הקנייה בחנות הפיסית. הרעיון המרכזי הוא להפוך את טרגט, ל ONE-STOP-SHOP שבה ניתן לרכוש מכולת, ביגוד ומוצרים לבית, מה שהופך אותה לרשת כלבו מותאמת לשינויים הסוציו-דמוגרפיים של קהלי היעד. במסגרת האסטרטגיה החדשה המתגבשת בימים אלה שואפת טרגט להעניק ללקוחותיה את האפשרות לקנות את המוצרים הדרושים לארוחת הערב, ממש ברגע האחרון, ולאפשר לקונה שהתברר לה כי בגד הים שלה, אינו מה שהיה פעם, לרכוש ולקבל באופן מידי ביקיני או בגד ים אחר מתאים יותר.  במקביל ישופצו חנויות הרשת ויותאמו לעידן האסטרטגי החדש, שעיקרו העמדת הצרכנים וביקושיהם בראש סדר היום של הרשת. בימים אלה מתחיל פיילוט שבו ייקחו חלק 25 חנויות בלוס אנג'לס שבהן ייבחן הלכה למעשה הקונספט החדש. בתחום המזון יושם דגש רב יותר למוצרים אורגניים, מוצרים טריים יותר, ודילול המוצרים המשומרים. כל זאת כדי להגדיל את המכירות ב 1.5-2.5% בשנה הנוכחית ולהגיע לגידול של 3% בשנה הבאה.
.  הרשת הקמעונית הודיעה עוד כי תצמצם משמעותית מיקור חוץ ותגייס מאות עובדים מהנדסים כדי לתת מענה לצרכים החדשים של הרשת. כך, במהלך נוסף צומצם משמעותית (40%) מספר המוצרים שקונים לא הצליחו למצוא בגלל שלא היו במלאי. מוצרים עונתיים ואלה הנמכרים לאט, מטופלים עתה במרכזים לוגיסטיים ייעודיים, ובכך ניתן להתמקד בצרכים המשתנים של הצרכנים. במקביל יוזמת הרשת פרויקטים חדשים כמו סדרת בגדים לנוער בשם Cat+Jack שמנכ"ל הרשת מצפה שיהפכו למותג שייצר מכירות במיליארדי דולרים.powered by: mipotech