טרנד: תכשיטים מרהיבים במתכונת של קעקועים זמניים כובשים את תצוגות האופנה

"התכשיטים" מודפסים בדיו לא רעילה, וכוללים גם ציפוי זהב 24 קראט, שבבי כסף שתוחלת החיים שלהם על הגוף היא כעשרה ימים (מרץ 2016) פורסם באתר איגוד השיווק הישראלי

לפני כמה עשרות שנים, נהגו ילדים בארה"ב כמו גם בארצות אחרות לבקש מהוריהם מדבקות שעליהם איורים צבעוניים של גיבורי אותה תקופה, כמו סופרמן, בטמן ואחרים. את המדבקות היו מצמידים לזרוע, או למקום אחר בגוף, והרי לכם קעקוע. באותה תקופה קעקועים קבועים היו מזוהים עם ציבור מצומצם כמו יורדי ים, וגם כאלה שמשקפים עבריינות גבולית. בשנים האחרונות קעקועים קבועים הפכו לטרנד, בנים ובנות בגילאי העשרה חרטו על גופם אייקונים שונים, מעין סמל מסחרי המייצג את האישיות שלהם, ואם תרצו סוג של מיתוג אישי. אך לקעקועים קבועים יש לא מעט חסרונות, שכן אותם אלה שבגיל העשרה ניסו למתג את עצמם כרוחניים, כוחניים, כובשים או מתוחכמים, כאשר בגרו הבינו כי כל אחד מהם הוא מותג המשקף את הערכים האותנטיים שלהם, עם שיוף קטן המשדרג אותו. מה שלא ממש תואם את הניסיון להפוך למותג במחי איור כזה או אחר. כרגיל, הטכנולוגיה המתחדשת היא שמעמידה לרשותנו אלטרנטיבות ואכן, גם טרנד הקעקועים הקבועים קיבל טוויסט מעניין במתכונת של הקעקועים זמניים החודרים לשווקים הגלובאלים, במיוחד בצפון אמריקה אך גם בעשרות מדינות נוספות.
חברת    Tattoo Manufacturing International היא המובילה בתחום הקעקועים הזמניים ומייצרת כ 7 מיליון יחידות ליום. הקעקועים  הזמניים מעמידים בפני קהלי היעד, במיוחד אצל דור המילניום, את האופציה "למדוד" ולהתנסות בקעקוע מסוים, ללא כאבים וללא טרחה, כשהיתרון העיקרי הוא ביכולת לקבל משוב על הקעקוע החדש, ולהחליט אם אכן הוא מייצג את האישיות שלהם. קעקועים זמניים מתחברים היטב לטרנד האופנה המתכלה, הפורחת בעשור האחרון, ובאה לידי ביטוי ברשתות אופנה כמו H&M  , פריימארק ואחרות, המציעות לאותו קהל יעד קולקציות חדשות כמעט בכל שבוע המאפשר בעיקר לנשים צעירות, אך לא רק, להיראות בכל סוף שבוע בבגדים חדשים. 
מאחר שהקעקועים אינם קבועים, הם מורידים את גיל המשתמשים בהם, שכן עד כה, נדרש אישור של הורים להטביע חותם נצחי על גבי הגוף של ילדיהם. רכישת הקעקועים הזמניים אינה מותנית באישור כלשהו, ובכך מתרחב קהל היעד למדבקות אלה.
הצוותים הקריאטיביים של היצרן האמריקני מתייעצים בעיקר עם ילדיהם, כפי שעושה זאת הארט דיירטקור רוב בקיוז העומד בראש צוות המאיירים: "אני מציג בפני בני בן העשר סקיצות שונות, והוא מכוון אותי".
בשנים האחרונות התפתח תחום חדש בקטגוריה של הקעקועים הזמניים שהפכו לתכשיטים מרהיבים המוטבעים על גבי המדבקות, וקיבלו את השראתם מאמנות החינה. קעקועים זמניים אלה הם תכשיטי אינסטנט המבוקשים על ידי נשים, מאחר שהם משפרים את הופעתן למרהיבה במיוחד. המגמה הנוכחית בתכשיטי קעקוע, היא מטאלית שהפכה ללהיט בקרב מעצבי אופנה המעטרים את הדוגמניות המטופפות על גבי מסלול התצוגה, ומשתלבים היטב באופנה המוצגת על ידן. תופעה מתפתחת זו, חדרה היטב לאירופה ולמדינות המזרח התיכון, ומתחילה לחדור עתה לארה"ב. "התכשיטים" מודפסים בדיו לא רעילה, וכוללים גם ציפוי זהב 24 קראט, שבבי כסף שתוחלת החיים שלהם על הגוף היא כעשרה ימים, וניתן להסירם ללא קושי עם שמן זית. ביונסה שהצטלמה לא מכבר עם תכשיטי זה המודבקים לגופה במה שמכונה בארה"ב "אמנות גוף" (BODY ART). 
בשלב זה קשה לדעתי, להעריך את עוצמתו של טרנד זה והשפעתו על ענפים שונים. אך במידה שהוא ימשיך לפרוח ייפגעו מכך יצרני התכשיטים הזולים הפופולאריים בקרב נשים בכל הגילים, וכן גם התכשיטים היקרים, שכן האימפקט הקעקועים הזמניים הוא עוצמתי לאין ערוך מאשר תכשיטים קונבנציונאליים.
בעתיד ניתן יהיה לראות גם ביטויים אישיים של תכשיטים כאלה, כמו בספורט כאשר שחקנים יוכלו להציג את מספר החולצה שלהם, "מקועקע" על גופם, ולאחר המשחק לצאת לבלות עם "קעקועים" כאלה, שאלה מהקבוצה המנצחת יוכלו להציג על גבי גופם את התוצאה, כמו גם האוהדים הגאים בכך. עובדים בתאגידים שונים, יוכלו לציין כנסים שהשתתפו בהם, הנפקות מוצלחות, וביטויים אישיים, כמו התפקיד בחברה.
כך, אותן מדבקות וותיקות הנושאות את דמותם של באגס באני, או פאור ריינג'רס, שילדים הדביקו אותם על זרועותיהם, הופכים עתה לקטגוריה חדשה מתפתחת במהירות.
כיום ,מספר שנים לאחר שטרנד זה חדר משמעותית לצפון אמריקה ומדינות אחרות, בישראל הוא עדיין מדשדש . גם טרנדים אחרים כמו הממיר  ה דיגיטאלי של הטלוויזיה ומחשב הטבלט נכנסו לישראל באיחור. סביר להניח כי טרנד זה ובמיוחד  בגרסת התכשיטים יימצאו את מקומם כאן.powered by: mipotech