כ 100 מיליון תיירים סינים הוציאו בשנת 2015 כ 229 מיליארד דולר

קיים הבדל משמעותי בין תיירים סינים למערביים, הם מוציאים כסף בקלות, אך הביקושים שלהם לריגושים והבדלים תרבותיים מחייבים בירור מעמיק של מאווייהם (ינואר 2016)

למעלה מ 109 מיליון תיירים סינים טיילו בשנת 2015 בעולם והוציאו 229 מיליארד דולר, זאת על פי מחקר שנערך על ידי חברת GFK. נתונים אלה מציבים את סין בראש המדינות המהוות מקור משמעותי לתיירים, הן בהיקף ההוצאה והן במספר התיירים. נתונים אלה גם מייצגים את השינוי בהתנהגות הצרכנית של הסינים, כאשר רוב התיירים הם בני דור המילניום (גילאי 18-35). השינוי במגמה בולט במיוחד מאחר שעד שנת 2013 רוב התיירים הסינים נסעו בעיקר להונג קונג בעיקר בשל המכנה  המשותף התרבותי ו "גן עדן" של קניות. מאז שנת 2014 החלה נהירה של סינים אל מדינות העולם כאשר חמשת היעדים המועדפים הם – דרום קוריאה, תיאלנד, הונג קונג, יפאן וטייוואן. היעד הפופולארי ביותר מחוץ לדרום מזרח אסיה הוא אירופה, ולאחר מכן צפון אמריקה והמזרח התיכון. היעד הפחות פופולארי הוא אפריקה. על פי חברת GFK, כמחצית מכל התיירים הם בגילאי 15-29, כאשר 37% הם בגילאי 30-44, ו 10% בגילאי 45-49. כ 66% מהתיירים משתייכים למעמד הבינוני הגבוה ורובם משתייכים למעמד "הצווארון הלבן", כאשר הרגישות שלהם למחיר היא נמוכה יחסית, והם יודעים כיצד 'לבזבז' כספים. הם מחפשים הרפתקאות וריגושים, ומאחר שלרוב רובם יש סמארטפון הם משתפים את חבריהם בחוויות ובכך הם הופכים באופן בלתי מודע לסוכני מכירות. המחקר קובע עוד, כי צריך להתייחס אליהם כאל נוסעים עצמאיים ולא כתיירים, ולהציע להם ריגושים מותאמים אישית.
ישראל הצמאה לתיירים, במיוחד עתה, צריכה ויכולה להשקיע במחקרים איכותניים בקרב קהלי יעד אלה כדי להבין את הצרכים שלהם, ולתפור להם תכניות מותאמות קבוצתית ואף אישית.

 
powered by: mipotech