טרנד חדש? שתי רשתות מזון גדולות בארה"ב מבצעות פיילוט עם חברת משלוחים חדשה המעבירה הזמנה לבית הלקוח בתוך שעה

היתרון העיקרי - היכולת לתזמן את סיום הכנת הארוחה למועד הצפייה בתכנית מועדפת או להזמין באופן ספונטני חברים לארוחה בשעה מסוימת. (נובמבר 2015)

השינויים המשמעותיים במפה הסוציו-דמוגראפית בארצות המערב, הבאים לידי ביטוי גם במספר הגדל והולך של משקי בית חד הוריים וכאלה המוחזקים על ידי יחידים (סינגלס) יצרו ביקושים חדשים. מחד עלייה משמעותית בביקור במסעדות כתחליף להכנת ארוחות בבית, אך מאידך, עלייה משמעותית בשאיפה להכין ארוחות ביתיות שאחד החסמים הבולטים הוא הקושי בתכנון מוקדם של ארוחת ערב. זאת מאחר שאמהות חד הוריות וסינגלס רואים בעצם הקנייה, באינטרנט כמובן, של פרטי המזון הדרושים לארוחה  מאחר שטווח ההגעה של המשלוח הוא ארוך ואינו מאפשר לתזמן את סיום הכנת הארוחה לצפייה בתכנית מועדפת או להזמין באופן ספונטני חברים לארוחה בשעה מסוימת.
כך, הוקמה לאחרונה חברת Instacart למשלוחים של מוצרי מכולת והבאתם לבית המזמין בתוך שעה. ההתפתחות המהירה של חברה זו מראה סימנים של טרנד, שכן שתי רשתות משמעותיות בארה"ב, טרגט ו Whole Foods סיכמו על פיילוט עם חברת המשלוחים החדשה. אחד היתרונות הבולטים של שירות זה, הוא בצמצום משמעותי של מלאי המזון המצוי בבית, ובמידה ששירות זה ייקלט היטב, ישתמשו בו גם משקי בית משפחתיים שיוכלו ליהנות מעצם האפשרות לתכנן ארוחה מכל סוג שהוא מעכשיו לעכשיו.
בימים אלה מבצעת רשת טרגט יחד עם Instacart פיילוט במינאפוליס, שבה יתבצע גם הפיילוט עם רשת Whole Foods. צרכנים המבקשים להשתמש בשירות זה יכולים להוריד אפליקציה המקשרת ישירות עם חברת המשלוחים, ולהעביר לה רשימת מוצרים לקנייה ולמשלוח, באחת משתי הרשתות המשתתפות בפיילוט. רשת טרגט הודיעה כי שכרה 150 עובדים זמניים שיאספו את המוצרים ויארזו אותם ישירות ממדפי החנויות שבהן הם יוצבו. מחיר המשלוח בתוך שעה הוא 6 דולר , ו 4 דולר בתוך שעתיים.
נראה כי גם בישראל יש מקום לשירות כזה, במיוחד במשקי בית חד הוריים ושל סינגלים, וכן גם בבתים שבהם שני בני הזוג עובדים ומעדיפים לסעוד בבית.
היתרונות הבולטים של קונספט חדשני זה הם, יכולת תכנון ספונטני של ארוחה לתזמון מדויק יחסי, חסכון בזמן של עמידה בתור במסעדה מועדפת, והמתנה עד שהארוחה תוגש, וכמובן גם חסכון כספי משמעותי לעומת ההוצאה הכרוכה במסעדה.

לאחרונה, מתפרסמות ידיעות על האפשרות לשלב נהגי UBER במשלוחים.

 
powered by: mipotech