פותח מתקן ניווט פשוט ויעיל לרוכבי אופניים

המתקן ניתן להחזקה בכיס ולהתקנה מהירה על כידון האופניים. המתקן מייתר את הניווט באמצעות הסמרטפון

משרד העיצוב ONOMO שבלונדון פיתח מתקן פשוט המהווה מערכת ניווט המיועדת לרוכבי אופניים אשר השימוש ב WAZE מהווה עבורם חסם שימוש כמו גם סיכון בטיחותי. במתקן הקטן, הקרוי HAIZE , שניתן להחזיקו בכיס, יש מסך LED בהיר וקריא המציג בכל זמן נתון ובכל מקום בו נמצא/ת הרוכב/ת את הכיוון ליעד שתוכנת מראש באמצעות אפליקציה בסמרטפון. ה HAIZE מותקן בקלות על כידון האופניים, כך שהרוכבים משוחררים מהצורך לנווט באמצעות הסמרטפון, ויכולים לרכוב בידיעה שהם יגיעו ליעד. למתקן שתי פונקציות עיקריות – פונקציית המצפן המראה את הכיוון ליעד, כאשר נורת LED מהבהבת במהירות הולכת וגדלה ככל שהרוכב מתקרב ליעד. הפונקציה השנייה היא זו של הניווט המראה לרוכב את מסלול הרכיבה, פנייה אחר פנייה. כאשר מגיע הרוכב ליעד מנורת ה LED מראה זאת באמצעות תאורה בצבע לבן.
רוכבי אופניים נמצאים בשטח האפור של החוק. שימוש בסמרטפון בעת הרכיבה הוא סיכון בטיחותי, אך הרוכבים עושים זאת מאחר שאין להם כל אופציה אחרת למצוא את דרכם בקלות, בזמן אמיתי.
שני הצעירים שפיתחו את ה HAIZE מגייסים עתה כסף כדי לקדם זאת לייצור ושיווק מסחרי, והם מחפשים ספונסרים המוכנים להשקיע 60 ליש"ט כל אחד. נכון לכתיבת הפוסט, גייסו קרוב ל 20,000 ליש"ט.


powered by: mipotech