נטפליקס מציעה פתרון לדייט המושלם

נטפליקס פיתחה אפליקציה הלומדת את מוקדי ההנאה מסרטים ומציגה בפני המנויים את אלה הנהנים מאותם מוקדים (אוגוסט 2014)

כמה פעמים הסתבר לכם כאשר הלכתם לקולנוע עם בן/בת זוג או דייט מזדמן שאינכם רואים עין בעין את איכויותיו של הסרט. או שהדייט צוחק/ת היסטרית בקול רם במקומות שאתם לא מרגישים אפילו צל דגדוג, או שהדייט נרדמ/ת במקומות המסעירים ביותר. לעתים, צפייה ראשונה כזוג חדש בסרט יכולה לחרוץ את גורל העתיד המשותף שהיה אולי צפוי לכם אלמלא צחקתם בקטע הלא נכון.
בימים אלה חל מפנה משמעותי. נראה כי באמצעות אפליקציה חדשה שהיא עדיין בחיתוליה, נוכל לדעת מראש את מידת ההתאמה עם דייט כלשהו, בכל מה שנוגע לצפייה משותפת בסרט או פרק בסדרה. ענק התוכן הדיגיטלי NETFLIX שהחל את דרכו כפורטל להשכרת סרטים בפורמט של קלטות ווידיאו והביס את בלוקבסטר (זוכרים?) מי שהיה אז ענק השכרת סרטים, קנה לו (בצדק) שם של מוביל חדשנות פורצת דרך, ובשנים האחרונות פיתח כלים המאפשרים לו לקרוא היטב את הלכי הרוח של הצרכנים ואת העדפותיהם בתחום הסרטים וסדרות טלוויזיה. נטפליקס היא חברה שטבועה בה תרבות חדשנות של יציאה מהמשבצת מה שמאפשר לה להרחיב את פעילותה לתחומים שבעבר לא היוו את ליבת עסקיה. רק לראות את הדרך שעשתה נטפליקס מהשכרת קלטות וידיאו, דרך הסטרימיניג, פיתוח תוכנה תוכנה שהקפיצה את מספר המנויים, הסדרות המצליחות המוצעות לצופים לצפיית BINGE ברצף, ועתה אפליקציה המעודדת צפייה בסרטים ופרקי סדרות בזוגיות המייצגת טעם משותף
בין הכלים הבולטים שיזמה נטפליקס  תוכנה שפותחה במשך שלוש שנים על ידי צוות חיצוני, שקיבל עבורה מיליון דולר, המזהה את טעמיו הייחודיים של כל צופה על פי פרמטרים האופייניים לכל אחד מהז'אנרים. ככל שהמנוי על תכני נטפליקס מזמין יותר סרטים כך מעשירה התוכנה את פרופיל הצרכן בנתונים נוספים, עד כי הקליעה לטעמו בסרטים נעשית מדויקת יותר. על בסיס ניתוח הביקושים של כ 30 מיליון מנויים  נכנסה נטפליקס לפני כשנתיים להפקה עצמית של סדרות מצליחות שהבולטות שבהן – "בית הקלפים" ו "כתום הוא השחור החדש".
עתה יוצאת נפליקס בסדרה חדשה הקרויה SENSE8 (החוש השמיני) המבוססת על התוכנה המשודרגת. זוהי סדרה בת 12 פרקים שהושקה בתחילת חודש יוני האחרון , שעלילתה נעה סביב שמונה בני אדם זרים האחד לאחר ממקומות שונים בעולם אשר מסיבה כלשהי נוצר ביניהם באותו רגע מסוים קשר טלפאטי מנטאלי ורגשי. כל השמונה בדיוק באותו זמן חווים חזיון הנע סביב מוות אלים של אישה בשם אנג'ליקה, והם נוכחים לדעת כי הפכו למתקשרים המסוגלים לראות ואף לחזות מה שבן אנוש רגיל לא מסוגל. כמו גם להחליף בו זמנית חוויות רגשיות ומנטאליות בלי עזרים כמו טלפון , אינטרנט וכד'. העלילה מסתבכת בהתאם לכללי התסריטים כאשר מתברר להם שקיים מתקשר נוסף בשם JONAS המסייע להם ומגן עליהם מפני זר מאיים בשם WHISPERS המנסה ללכוד אותם.
אוקיי, בוודאי תשאלו מה הקשר בין הפתיחה הדרמטית לסדרת מדע בדיוני מוצלחת ככל שתהיה לבין אפליקציה שתוכל לחבר אתכם עם בן/בת זו מתאימים. ובכן, ככל הנראה בנטפליקס, רואים בסדרה זו סוג של פרומו לדבר האמיתי, שאמנם יהיה רחוק מאד מהפנטזיה של הסדרה, אך בהחלט יוכל ליצור דייטים מוצלחים יותר, בכל מה שקשור לצפייה משותפת בסרטים.
ואכן, מפיק הסדרה החליט לבצע ניסוי, כדי להיווכח או נכון יותר להוכיח כי קיימת יכולת לאתר מכנה משותף מנטאלי ורגשי בין אנשים זרים. למעבדה, הנראית כמו אולם להקרנת סרטים זומנו שמונה בני אדם זרים, שהוצגו בפניהם מראות שונים. לכל אחד מהם הוצמדו חיישנים שמדדו את גלי המוח, אלפא, ביתא וגמא. הגלים שהוקלטו "הונחו" על גבי סולם תווים מה שיצר סוג של סימפוניה מוסיקלית, שהיוותה את המכנה המשותף המוסיקלי של כל השמונה.
כמו כן נפתח דף חדש בפייסבוק הקרוי  Netfling שנועד כביכול  לגייס מימון לאפליקציה חדשה עבור הסמרטפון  הממחיש היטב את החלום הרטוב של רבים מאיתנו לדייט מוצלח. דף הפייסבוק מציג את הרציונאל לפיתוח האפליקציה החדשה: "יש דייטים ההופכים במהירות לסרט אימה או מלודרמה כאשר בפועל הם היו אמורים להיות רומנטיים מתובלים בקומדיה". כך, נטפליקס החדשנית הגתה את רעיון NETFLING המבוסס כדי לקדם את הסדרה SENSE8 ואת האפליקציה שעשויה לעשות שינוי של ממש בדרך שבה נבחר את הדייטים שלנו שתוכל להפגיש בין זרים שמעולם לא ראו האחד את האחרת כדי לחוות את הדייט המושלם, לפחות בכל מה שקשור בצפייה משותפת בסרט או פרק בסדרה.


powered by: mipotech