שיעור במיתוג - מפגש מקרי של תרמילאים נתן השראה לפיתוח סדרת שעונים המאופיינת ברצועת ניילון

שעון היד DW בעל המראה יוקרתי מוביל עתה בקטגוריית המחירים של 100-500 דולר (יולי 2015)

פיליפ טייסנדר טייל בשנת 2006 כתרמילאי באוסטרליה אך חייו השתנו לאחר שפגש מטייל בשם Daniel Wellington. שענד על פרק ידו השמאלית שעון רולקס עם רצועת ניילון מינימליסטית בצבע שחור אפור הקרויה רצועת נאט"ו. היה זה בתקופה שבה הסמארטפון עדיין לא היה בשוק, ורוב האנשים עדיין ענדו שעון יד.  פיליפ חזר לביתו באופסלה שבשוודיה, ולאחר בדיקות שערך הקים בשנת 2009 בהשקעה של 15,000 דולר חברת שעונים בשם Daniel Wellington, עם לוגו יוקרתי הנושא את האותיות DW.
פיליפ ידע כי מאז שהושק ה SWATCH  השווייצרי בשנות השמונים, החל שוק השעונים להשתנות. המנגנונים האלקטרוניים של רוב השעונים היו ברמת דיוק טובה, אך המותגים היוקרתיים כמו ברייטלינג, פאטק פיליפ, ואחרים עדיין נתפסו כשעונים איכותיים, אך בסופו של יום הפך  שעון היד ממותג הידוע באיכות המנגנון המכני שלו לתכשיט לכל דבר. פיליפ פיתח את המותג DW , עם דגש רב על עיצוב מקרין יוקרה, שבא לידי ביטוי בלוח  לבן שעליו קוים דקיקים אך בולטים המראים את השעה, ובידול נוסף באמצעות אותה רצועת נאט"ו מרשימה שהעניקה לטעמו של פיליפ את המראה המושך והייחודי לרולקס של המטייל דניאל וולינגטון . שעוני DW מיוצרים בקוטר של 26-20 מילימטר, ובטווח מחירים של 199-299 דולר.
ואכן, מסתבר שפיליפ קלע היטב למטרה, שכן בשנים האחרונות התבססה קטגוריה של שעונים מעוצבים וזולים יחסית בטווח מחירים של 100-500 דולר, שבה מככבים מותגים  ואחרים עם הלוח האנלוגי, הכובש שוב את מקומו לאחר עידן הלוח הדיגיטאלי. בשנות השמונים הוביל ה SWATCH השוק בקטגוריית מחירים זו, בשנות ה 90 ה FOSSIL ואילו בעשור הנוכחי המוביל הוא המותג DW המרשים, המיוצר כמובן בסין, כאשר  המנגנון האלקטרוני האמין מיוצר ביפאן. החדירה לארה"ב הייתה רק בשנתיים האחרונות, כאשר קודם לכן חדר השעון לשוק באירופה.כך, בשנת 2014 נמכרו למעלה ממיליון שעונים בהיקף כספי של 70 מיליון דולר, והצפי לשנה זו הוא מכירות של 220 מיליון דולר.

 
powered by: mipotech