ילד בן 9 ואביו יצרו ערוץ יוטיוב המכניס 1.3 מיליון דולר בשנה

אוואן החובב צעצועים והאב ג'יירד שהוא מפיק סרטים עצמאי, השיקו ערוץ צעצועים ביוטיוב, שזכה בארבע השנים האחרונות ל 1.2 מיליארד צפיות, 1.3 מנויים, ובשנה האחרונה מכניס סכומים בני 7 ספרות. (מאי 2015)

 אין זה נדיר שאב ובן עובדים בעסק משפחתי, אך לבטח לא מחזה נפוץ הוא שהבן הוא בגיל תשע, ויחד עם אביו הצליח כבר לייצר הכנסה של 1.3 מיליון דולר בשנה. הבן, אוואן שהוא חובב צעצועים והאב ג'יירד שהוא מפיק סרטים עצמאי, השיקו ערוץ צעצועים ביוטיוב, בשם EvanTubeHD שזכה בארבע השנים האחרונות 1.2 מיליארד צפיות, 1.3 מנויים, ובשנה האחרונה מכניס סכומים בני 7 ספרות. לאחרונה מסתמנת מגמה, עדיין לא טרנד משמעותי, של ילדים המצליחים לייצר הכנסה באמצעות קליפים של ווידיאו ביוטיוב.
האב מספר כי כאשר הושק הערוץ, לא הייתה להם כל כוונה להרוויח כסף, גם משום שלא ממש ידעו איך מוכרים מוצרים בערוץ יוטיוב.  ג'יירד שהתרשם מהפופולאריות הגואה של הערוץ שכבר בתחילה משך אלפי צפיות, הסתקרן לגבי כפתור הנושא את השם  monetize הוא הקליק על הכפתור על אחד מסרטי הווידיאו של בנו, והכסף התחיל להגיע לחשבון AdSense. בתחילה היו אלה דולרים בודדים בכל יום, אך עתה, ארבע שנים לאחר מכן, ההכנסה התייצבה על 1.3 מיליון דולר בשנה.
החלק הארי של ההכנסה מגיע מפרסומות שגוגל משלב בקטעי הווידיאו של אוואן. ג'יירד ניסה להבין את כוח המשיכה של קטעי הווידיאו שיצור על ידי בנו, ולהלן מסקנותיו.
• שם המשחק הוא כאשר מתחילים לקבל את הסכומים הראשונים שהם ברמה של דולרים בודדים, חייבים להמשיך וליצור קטעי ווידיאו נוספים. ההתמדה משתלמת.
• אוואן למד תוך כדי עשייה כי עדיף לכתוב תסריטים לפני ההפקה, כמו גם לימוד של עריכה המבטיחה רצף של עניין
• אחד העקרונות החשובים הוא כי הצופים בערוץ יחזרו אליו פעם אחר פעם. בכך מובטח קשר טוב עם קהל היעד והבנה יותר טובה של הביקושים שלו.
• התחום שנבחר על ידי הצוות המשפחתי, הוא מאד פופולארי ובכך יש סיכוי טוב יותר לאלה שיצליחו ליצור תכנים ייחודיים המייצגים ערך מוסף לגולשים.
• צריך להיות כל הזמן חדשני ולהציג נקודות ראייה שונות, שניתן למדוד את רמת העניין שהם מייצרים.

 


 
powered by: mipotech