איך פול מקרתני אסף קהל של עשרות אלפים בקונצרט הפתעה ובהתרעה של שעה אחת בלבד

היום לפנה"צ נערך כנס חדשנות מרתק של איגוד השיווק הישראלי, שבו הוצגו תובנות מסעירות בתחום החדשנות (מאי 2015)

לפני כשנה וחצי בשעה 1200 בצהרים שעון ניו יורק, הוציא פול מקרתני ציוץ טוויטר כדלהלן: "בעוד שעה ב 13:00 בדיוק אופיע בטיימס סקוור במנהטן". עשרות אלפי בני אדם שמילאו את כיכר הטיימס  המחישו את עוצמתו של הטוויטר ואת השאר ניתן לראות בקליפ המצורף. התוודעתי לקליפ הזה הבוקר בכנס החדשנות השיווקית שנערך על ידי איגוד השיווק הישראלי, בהרצאה מבריקה של איציק בנבנישתי מההנהלה הבכירה של חברת פרטנר. "ראו איך מי שהסעיר את הצעירים בשנות הששים של המאה שעברה, מצליח במתודות של חדשנות שיווקית לאסוף קהל רב, ולהסעיר את הצעירים וגם לא כל כך, חמישים שנה מאוחר יותר בעשור השני של המאה העשרים ואחת".
בנבנישתי גם הציג מוצר חדשני של אמזון, שאינו אלא כפתור שניתן להציבו על מדף בבית, שבו לדוגמא מונחות קפסולות לקפה או חבילות פסטה, או כל מוצר מכולת אחר. לחיצה אחת על הכפתור מייצרת באמצעות ה WI-FI הזמנה לקנייה חוזרת של המוצרים, כמובן מאמזון.
כפתור זה, משתלב היטב גם בהרצאתו של מנכ"ל חברת שטראוס, גד לסין, שהציג את החדשנות השיווקית כחלק בלתי נפרד מהתרבות התאגידית של שטראוס. הפועלת לפי הגישה "הסיכון הוא גדול כאשר לא לוקחים סיכונים". לסין התווה גם חזון עצמי שלו, לפיו בכלל לא בטוח שרשתות המזון יהיו קיימות במתכונת הנוכחית בעוד כעשר שנים, כאשר ערך קודם לכן הצבעה בקהל שהשתתף בכנס, הרוב אמרו כי הרשתות יהיו קיימות. לסין הציג שורה של פיתוחים מסוף המאה התשע עשרה ועד לאחרונה, שנקטלו על ידי מבקרים כאשר יצאו לשוק, אך בפועל היו הצלחה מסחררת. כמו הנורה של אדיסון, הטלפון של בל, וגם המחשב השולחני.
מרצה מרתקת נוספת, היא ד"ר קירה רבינסקי, בת העשרים ותשע, היועצת כיום לחברות בינלאומיות גדולות, ומציעה להם שירות כמעט אונלין, המאפשר לכל חברה גדולה לקבל תובנות ונתונים על התחומים שבהם מתמקד מקבל החלטות בחברה שהיא נמצאת ברשימת הלקוחות בפוטנציה. כך, יודעת ד"ר רבינסקי לדעת באמצעות רשת תוכנות שפיתחה, איזה מאמרים קורא אותו מקבל החלטות, ומהם התחומים שבהם מתמקדת החברה ברמת התכנון המיידי.
כנס מאלף ומרתק.powered by: mipotech