מחקר: שיווק ישיר מקוון המבוסס על זיהוי החלטות רכישה של צרכנים מניב תוצאות מכירה גבוהות במיוחד

גישה זו היא חדשה ונמצאת בשימוש על ידי מספר מועט של משווקים

<>מסע פרסום מקוון באמצעות ה'מייל' המעביר מסרים רלבנטיים לשלב קבלת החלטות הרכישה בו נמצא הצרכן יכול להניב תוצאות מכירה גדולות פי תשע מאשר במסע פרסום לא ממוקד.

<>המחקר שהעלה ממצאים אלה בוצע על ידי חברת המחקר Jupiter Research  ( NASDAQ JUPM  ) בארה"ב  בנושא יעילות מסעי פרסום המבוססים על שליחת דוא"ל לקהלי יעד המכילים הצעות לרכישת מוצרים ו/או שירותים.

<>הממצא הבולט היה כי  60% מהצרכנים שביצעו קנייה בתגובה ישירה לאימייל שקיבלו, עשו זאת בשל העובדה שהמייל הכיל מידע רלוונטי על מוצרים שהם שקלו לרכוש באותה נקודת זמן . המידע היה מבוסס על שימוש בנתונים על התנהגות הצרכנית של הגולשים שאיפשרו למשווקים לקלוע באופן מדוייק יותר לביקושים של קהלי היעד באותה משבצת זמן בה התבצע מסע הפרסום. 

<>גישה זו היא חדשה ונמצאת בשימוש על ידי מספר מועט של משווקים, בעוד שרובם פועלים ברמת פילוח נמוכה יותר המדגישה יצירת מודעות למותג, חיזוק המותג, ומכירות המבוססות על נתונים סוציו-דמוגרפיים. הרוב המכריע של המשווקים משתמש במשלוח המוני של דוא"ל  לרשימות תפוצה (Mailing Broadcast ) תוך כדי שימוש בסיסי בטכניקות של פרסונליזציה (שימוש בשם הנמען כדי ליצור רושם שהמייל נשלח אליו באופן אישי) המשיג בדרך כלל תוצאות מכירה נמוכות יותר.

<>דייויד קארד- האחראי על תחום המחקרים ב- Jupiter Research  והאנליסט שביצע את המחקר מוסיף כי ניתן להשיג כיום תוצאות טובות יותר במכירות  ע"י משלוח של דואר אלקטרוני המכיל הצעות שהן רלוונטיות לשלב קבלת ההחלטות בו נמצא הצרכן ע"י שימוש באסטרטגיה אשר קיבלה את הכינוי  - Lifecycle Targeting(LCT)   

<>נמצא כי מסעי פרסום רלוונטיים על בסיס פילוח ההתנהגות הצרכנית של הגולשים, מגדילים את הרווחים בממוצע של פי 18 מאשר קמפיינים לא רלוונטיים. לדוגמא משלוח מפולח של הצעות לגולשים  הוכיח את עצמו כרווחי ביותר:

<>ממצאי המחקר מבטאים את היתרונות הגלומים באימוץ קמפיינים שנבנו על בסיס גישת ה- Life Cycle Targeting     .כיום רק מספר קטן של משווקים שולח הצעות מוצר המתבססים על מיפוי וזיהוי השלב בו נמצא הצרכן בתהליך קבלת ההחלטות.

<>דייויד קארד מוסיף "שנקודת החולשה של מרבית מערכות ה-CRM לקבץ את כל הנתונים בחברה במאגר נתונים אחד , מהווה גורם עיקרי בכישלונם של מרבית הקמפיינים מבוססי המיילים"

 

המחקר:"The ROI of e-Mail relevance" May , 2005

 

©כל הזכויות שמורות לחברת Jupiter Research

 

לפרטים נוספים על המחקר ו/או מחקרים נוספים של Jupiter Research 

 

חיים אורן- מנהל המשרד הישראלי של Jupiter Research

טלפון:03-767-6685

נייד: 054-7717178

 

haim@orenwebmarketing.com

 

 

<> 

<> 

<> 

<> 

 powered by: mipotech