טרנד חדש? החלוקה לדורות המקובלים של צרכנים אינה רלבנטית עוד. גילאי 45-55 המשותפים לבייבי בומרס ולדור ה X מהווים כיום את קבוצת הצרכנים המשמעותית ביותר.

קבוצת גיל חדשה זו מייצגת ביקושים משמעותיים למזון בריאות, פעילות גופנית, ותכנון קריירה נוספת (אפריל 2014)

שנת 2014 היא אבן דרך לדור הבייבי בומרס, שכן בשנה זו אחרוני ה 'בומרס' הגיעו לגיל חמישים וכבר מבינים כי הפרישה לגמלאות אינה תופעה עתידנית. כי ראשוני דור ה X יגיעו בשנה הבאה לגיל חמישים כאשר  האחרונים שבהם חגגו השנה את יום ההולדת 35. חלוקה דורית זו היא שמרנית וקובעת כי בני ובנות דור ה Y שהם בגילאי 20-35 נושפים בעורפיהם של דור ה X כדי לתפוס את מקומם כשהם כבר מטביעים את חותמם על כללי המשחק החדשים. גישה זו מאפיינת  את בני ובנות דור ה Y כערכיים. יותר "אנחנו" מאשר "אני". פרשנים שונים אומרים כי המניע העיקרי של דור ה Y מבוסס על הכרת הכוח שלהם בתקשורת המשורשרת באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות, וכי במונח 'אנחנו' טמונה גם התועלת האישית, של חיים בחברה מתוקנת יותר.  דור ה Y בארה"ב מונה כ 80 מיליון צרכנים, אך הוא הדור החשוב ביותר, מאחר שהוא מייצג את העתיד עבור מפרסמים במגוון קטגוריות כמו מוצרי צריכה, מגורים בערים וישובים מועדפים, וסגנון חיים. גם בישראל, יש נראים סימנים לפיהם דור ה Y כאן, עומד לקבוע את סדר היום הציבורי, בניגוד לקבוצת גיל זו בדורות הקודמים, שהייתה נטולת דרכי תקשורת יעילים, והושפעה בעיקר ממדיה מסורתית, שלא הייתה יכולה להעניק להם דריסת רגל, דור ה Y חי ונושם במדיה החברתית ואחראי במידה רבה לחילופי התפקידים בתחום העסקי, כאשר הצרכן מכתיב לקמעונאים וליצרנים כללי משחק חדשים.  

לאחרונה נשמעים קולות הכופרים בחלוקה הדיכוטומית הזו של דורות, וטוענים כי  הולכות ונוצרות קבוצות חדשות  כאשר הרלבנטית ביותר  היא של צרכנים היא בגילאי 45-55, החולקים ביניהם מכנה משותף היסטורי, שנמצאים בשיא ההכנסה שלהם, וכמובן בשיא היכולת לבחור את סדרי העדיפויות שלהם. קבוצת גיל זו, מייצגת גם היבטים סוציו- דמוגראפיים חדשים, כמו מספר גדל והולך של 'סינגלס' משני המגדרים, ביקושים משמעותיים לאופנה וטיפולים קוסמטיים לפנים ולגוף. לטרנד זה כבר נוצרו שרשורים של מיקרו-טרנדים התופסים תאוצה, בפורמט של אתרי היכרות לגילאי חמישים פלוס הפורחים ומתעצמים . אך גילאים אלה המצפים לחיות עוד 30-40 שנה, מתכננים קריירה שנייה, גם בשל הצורך והיכולת לתפקד פיסית ומנטאלית, אך בעיקר בשל הצורך לדאוג להכנסה טובה בגילאים שכבר לא יוכלו לעבוד יותר. זאת גם הסיבה לעלייה משמעותית במספר בני ובנות גילאים אלה העוסקים באופן שוטף בפעילות גופנית, כדי לשמור על בריאותם. מה שמניע יצרנים ויזמים לפתח מתקני ספורט, נעליים ופרטי לבוש מותאמים לגילאים אלה. אנליסטים צופים כי קבוצת גיל חדשה זו, המשלבת חלק מדור הבייבי בומרס וחלק מדור ה X , תשנה את הרגלי האכילה שלה, שיהיו מבוססים על מזון בריא יותר. השילוב של פעילות גופנית ודיאטה נכונה, עשויה ליצור את קבוצת הצרכנים עם מכנה משותף של בריאות טובה. נראה כי בשנים הקרובות נראה קבוצות נוספות המשלבות נשים וגברים השייכים לדורות  שונים.

 powered by: mipotech