התכונות שיש לחפש אצל מועמדים לעבודה בחברה המקדשת חדשנות

התכונה הראשונה - דמיון אסטרטגי: היכולת לחלום באופן ממוקד ולייצר רעיונות חדשים (מרץ 2013)

אמש הייתי באירוע הנושא את הכותרת  'המהלך האסטרטגי' שנערך באוניברסיטת תל אביב, על ידי מכון אלי הורביץ לניהול אסטרטגי וחברת האסטרטגיה GIL-CSC  בנושא 'חדשנות משבשת' (DISRUPTIVE INNOVATION). תמצית מונח זה  היא חדשנות המהווה יציאה מוחלטת מהמשבצת, שלעתים נראה כי היא פונה לקהלי יעד איזוטרים וכמעט לא רלבנטים. אך, לא אחת, 'החדשנות המשבשת' הופכת לטרנד משמעותי שהשפעתו על השוק היא דרמטית.
יוחנן יגלום, המנכ"ל ואחד המייסדים של חברת STARTASYS  הציג את דרך החתחתים שעברה החברה בגלגוליה השונים, עד שהפכה למובילת שוק בתחום המדפסות התלת ממדיות, כאשר שוויה מתקרב היום ל 6 מיליארד דולר.
אבישי אברהמי המנכ"ל של חברת WIX הציג, בלא מעט הומור, את המהלכים שהוא ושותפיו לדרך עשו כדי לייצר חדשנות בתחום כמעט רווי של הקמת אתרים בשיטת  DIY .  בשנה שעברה הונפקה החברה בנאסד"ק והגיעה לשווי של כמיליארד דולר, עם 45 מיליון משתמשים משלמים.
תחום תזזיתי זה של 'חדשנות משבשת' מבוסס במאה אחוז על  היכולות האיכותיות של העוסקים בו. חיפשתי ומצאתי בדיסק הקשיח שלי, מאמר של  LISA BODELL, שהתפרסם במגאזין Strategy+"" על התכונות שתצטרך למצוא אצל מועמדים המבקשים לעבוד אצלך והטוענים כי הם חדשניים.
להלן התכונות:
1. דמיון אסטרטגי – היכולת לחלום באופן ממוקד ולייצר רעיונות חדשים
2. חקירה פרובוקטיבית – היכולת להעלות שאלות חכמות מחוץ למשבצת המראות על סקרנות כרונית
3. פתרון בעיות קריאטיבי – היכולת להציג פתרונות קריאטיביים מבוססים על מקורות מידע מגוונים.
4. . קלילות וזריזות – היכולת להסתגל במהירות ולצפות מצבים משתנים
5. יכולת השתקמות – היסטוריה מוכחת של אומץ להתמודד עם מכשולים
powered by: mipotech