שוק משחקי המחשב המשומשים בארה"ב גואה. רשת וולמארט הגדולה ביותר בעולם הודיעה כי תקנה מצרכנים את המשחקים שלהם

היקף שוק משחקי המחשב המשומשים בארה"ב הוא 2 מיליארד דולר בשנה (מרץ 2014)

שוק משחקי המחשב המשומשים בארה"ב גואה, במיוחד לאחר שוולמארט, הרשת הקמעונאית הגדולה בעולם הודיעה כי ביום ד' הבא,  תאפשר לצרכנים לקבל תמורת המשחקים המשומשים שלהם כרטיס מגנטי שניתן יהיה להשתמש בו כדי לרכוש משחקים אחרים, חדשים או משומשים כמו גם כל מוצר אחר בחנויות הרשת.  לרשות הצרכנים יעמדו 3,100 חנויות וולמארט ועוד מספר לא מבוטל של חנויות הענק  Sam's Club. רשת וולמארט תשפץ את המשחקים המשומשים, ותמכור אותם באתר המקוון שלה, וגם בחנויות, במחיר נמוך יותר מאשר משחקים חדשים. מהלך זה של וולמארט, שבכל שבוע נכנסים לחנויות שלה כשישית מכל תושבי ארה"ב, כבר גרם לירידה של 4% במכירות של רשת   GameStop, הקמעונאית הגדולה ביותר למשחק מחשב בארה"ב אשר שני שליש מהמכירות שלה הם משחקים משומשים.

סמנכ"ל שיווק וקניינות של רשת וולמארט, דאנקן מקנאוטון, אמר כי הרשת קיבלה את ההחלטה בשל העובדה כי שוק משחקי המחשב המשומשים מגלגל בשנה 2 מיליארד דולר. שוק זה הוא כה חזק, עד כי בחג המולד האחרון הייתה ירידה של 17% במכירות של משחקי מחשב חדשים.

 לפי מיטב ידיעתי אין בישראל גורם עסקי משמעותי, כמו רשת סופרמרקטים, או רשת קמעונאית כמו המשביר 365 שיצר מרכז רווח בקטגוריה של משחקי מחשב משומשים
powered by: mipotech