מישל אובמה יוזמת הוצאת מכונות אוטומטיות למשקאות מסוכרים וחטיפים מבתי ספר

תגובת יצרני המזון והמשקאות המברכים על המהלך, מצביעה עד כמה המלחמה בהשמנה, הפכה לטרנד משמעותי, העשוי להתפשט גם למקומות נוספים (מרץ 2013)

הגברת הראשונה בארה"ב, מישל אובמה, הודיעה על יוזמה חדשה של הבית הלבן בשיתוף עם משרד החקלאות, שתאסור מכירה וגם פרסום של משקאות מוגזים וחטיפים עתירי קלוריות בבתי ספר ציבוריים. חברות המזון, המדגישות מידי יום את תרומתן למלחמה במגיפת ההשמנה בקרב ילדים ונוער, בירכו על המהלך, במיוחד לאחר שבחלק, קטן אמנם של בתי הספר הוצאו המכונות האוטומאטיות למכירת משקאות קלים מסוכרים. התקנות החדשות במסגרת יוזמה זו, יאסרו על פרסום של משקאות מוגזים ומזון-זבל במתחמים של בתי הספר וגם בסביבה הקרובה שלהם, כאשר במקביל יוצבו מתקנים שבהם ניתן יהיה למלא בקבוקים רב-פעמיים במים מסוננים, עם שילוט המציג הישגים של תלמידים בענפי ספורט שונים. רשות הסחר הפדראלית (FCC) פרסמה במקביל כי למעלה מ 90% של הפרסומות בבתי ספר הם למשקאות מוגזים, משקאות אנרגיה וחטיפים, וכי חברות מזון ומשקאות מוציאות כ 150 מיליון דולר בשנה על שיווק מוצרים אלה לילדים בבתי ספר. עוד מתברר, כי 70% מהתלמידים בבתי ספר יסודיים ובחטיבת ביניים ו 90% מתלמידי תיכון למדו בבתי ספר שבהם ניתן היה לרכוש משקאות מסוכרים וחטיפי מזון עתירי קלוריות.
תגובת יצרני המזון והמשקאות המברכים על המהלך, מצביעה עד כמה המלחמה בהשמנה, הפכה לטרנד משמעותי, העשוי להתפשט גם למקומות נוספים. סביר להניח כי יצרנים אלה שוקדים עתה במחלקות המחקר והפיתוח שלהם, על משקאות וחטיפים חלופיים, דלים בסוכר, קלוריות ובשאר מרעין בישין.powered by: mipotech