האם מקדונלד'ס תכלול בתפריט שלה גם המבורגרים צמחוניים? ייתכן, בהודו כבר היא מפעילה זו השנה השנייה פיילוט למסעדות צמחוניות

בימים אלה מתארגנת בארה"ב החתמה של כ 100,000 צרכנים וביניהם גם סלבריטאים המבקשים לראות מקדונלד'ס צמחונית יותר (פברואר 2014)

מגה-טרנד הבריאות שהחל בשנת 2000, יצר לא מעט מיקרו-טרנדים, עתה מתחיל להיווצר מיקרו טרנד חדש, הצמחונות,  אשר קצב החדירה שלו הולך וגדל . אחד הביטויים המשמעותיים של מיקרו-טרנד זה הוא בסימנים מובהקים של לחץ ציבורי על רשת מקדונלדס, הדורש כי תכלול בתפריט שלה גם המבורגרים צמחונים. קתי פרסטון, אקטיביסטית וסופרת בתחום הבריאות והרווחה הצליחה לאסוף כבר 95,000 חתימות של צרכנים המבקשים לאכול במסעדות מקדונלדס המבורגרים צמחוניים. בין החותמים על דרישה זו, גם סלבס כמו פמלה אנדרסון, ראסל סימונס, אלן דג'נרס ועוד. עדיין לא ברור אם מקדונלדס אכן תיענה לדרישות של מה שנראה עתה כציבור קטן יחסית, אך משמעותי מבחינת התהודה הציבורית.

חשוב לציין כי רשת ההמבורגרים מפעילה מאז שנת 2012 פיילוט של מסעדות צמחוניות בהודו, כדי לתת מענה לציבור שאסור לו לצרוך בשר בקר. סביר להניח כי כאשר ייאספו 150,000 חתימות, ויוגשו לרשת ההמבורגרים, עשויה הרשת להיענות לכך בפורמט של פיילוט.

 רשת מקדונלדס היא אחת הרשתות הקמעוניות הקשובות לשינויים בהתנהגות צרכנית, וכדאי להזכיר את המהלך האמיץ שביצעה כאשר טרנד הבריאות תפס תאוצה לאחר שהוצג הסרט SUPERSIZE ME , שגרם לרשת המזון המהיר הגדולה ביותר בעולם, מקדונלד'ס, להבין כי עליהם לבצע שינוי מהפכני לא רק במרכיבי המזון המוגש שם, אלא גם בהתאמתם לתרבות האכילה במקומות שונים בעולם. ואכן, כמות השומן הופחתה בהמבורגרים, הצ'יפס טוגן בשומן צמחי לא-רווי, ושולבו בתפריט מנות דיאטטיות, כאשר בישראל, הושק בהצלחה סלט הירקות הקצוץ. התוצאה: המכירות עלו בהתמדה. התקופה שבה אנו חיים מאופיינת בשינויים תכופים לא רק בפיתוח טכנולוגיות חדשות, אלא גם, ואולי גם כתוצאה מכך, שינויים בהתנהגות צרכנים.
powered by: mipotech