מחקר: צרכנים בעלי מודעות בריאותית גבוהה משלמים 40% יותר עבור סל המזון

צרכנים אלה מגיבים למיתוג "בריאותי" מתוחכם באמצעות טקסטים שעל גבי האריזות כמו "ללא חומרי שימור", "אורגאני" ועוד (ינואר 2014)

דו"ח שפורסם בשבוע שעבר בארה"ב על ידי חברת המחקר AlixPartners מראה כי סל המזון של צרכנים בעלי מודעות גבוהה לבריאות יקר ב 40% לעומת סל המזון של צרכנים אחרים, בעיקר בגלל קניית מוצרי מזון המוגדרים כבריאים יותר. ציבור מוטה בריאות זה מגיב בהוצאה כספית כבדה למדי על מוצרים שהאריזות שלהם נושאים מונחים כמו "גידול מקומי", "אורגאני", "ללא חומרי שימור", "ללא GMO " (לא מהונדס גנטית). עוד מתברר כי צרכנים רבים, שאינם לוקים במחלת הצליאק, קונים מוצרי מזון ללא גלוטן, שמחירם הוא גבוה משמעותית מאלה המכילים אותו. חברת המחקר פרסמה טבלה המראה את אחוז הצרכנים המוכנים לשלם יותר עבור מוצרים 'בריאותיים'. גידול מקומי 15.1%, אורגאני 11.7%, ללא חומרי שימור 8%, לא מהונדס גנטית, ללא שומן טרנס 6.9%, עשיר בפרותאין 6.7%, ועוד בסדר יורד "טבעי", "דל שומן", "דל נתרן", "מועשר בויטמינים" ועוד.


ניתן לומר כי במהלך השנים נוצר תהליך מיתוג מתוחכם למוצרי מזון שונים המאפשר ליצרנים ולקמעונאים לקבל עליהם פרמיה משמעותית המהווה תוספת למתח הרווחים המקובל.  המיתוג יצר מיקרו-טרנד שנוצר כתוצאה מהמגה-טרנד הבריאותי שחדר למציאות הצרכנית לפני כעשור. משפטי מפתח מתוחכמים, הפכו למנוע רווחי כאשר הציבור החרד לבריאותו מוכן לשלם סכומים גבוהים בלי להבין את התועלת הבריאותית הנובעת לו מכך. ניתן להשוות טרנד זה, לצריכה הבלתי מבוקרת של ויטמינים ותוספי מזון יקרים במיוחד שעבור רוב הצרכנים אין להם כל ערך בריאותי.

 powered by: mipotech