בנקים וחברות ביטוח מטמיעות ניחוחות במשרדים ובסניפים כמרכיב נוסף וחיוני של הזהות המותגית

המגמה היא להגיע לריח ייחודי נעים ומזוהה יוצר אמינות ומעצים את בידול הבנק (ינואר 2014)

מיתוג כל עסק קמעונאי הוא תהליך מורכב. אך עתה נוספה לתהליך המיתוג האפשרות לבחירה נכונה וקולעת של הניחוח שיהיה חלק בלתי נפרד מזהות של המותג. כולנו מכירים את הניחוח של מכונית חדשה, שבפועל הוא תוסף ריח המוטמע במושבים, ולא ממש ריח טבעי שלהם. גם כשנכנסים לבתי מלון מדרגה מסוימת, חשים בניחוח האופייני להם, המקנה לאורחים תחושת לוקסוס.
עתה, כפי שמדווח הביזנס וויק, גם מוסדות פיננסיים מנסים למקסם את המיתוג שלה באמצעות ניחוחות ייחודיים שכאשר יגיעו לאפם של צרכנים יזהו מייד כי הם שייכים לבנק X לעומת ניחוח אחר המאפיין את בנק Y. 

חברת הייעוץ Scent World Events האמריקנית מתמחה בהתאמת ניחוחות לאופי המותגי של בנקים, חברות השקעה ומוסדות פיננסים אחרים. ג'ניפר דובלינו, סמנכ"לית לפיתוח של חברת הייעוץ אומרת כי חברות השקעה אליטיסטיות הטמיעו במשרדיהם ריחות המייצרים אצל המבקרים את התחושה שהם נמצאים במקום אמין המתאים לצרכים הפיננסיים שלהם. חברת הייעוץ מתאימה את הריחות גם לצבע השולט בבנקים ובחברות השקעה. כאשר הבנק מאופיין בצבע תפוז, רצוי שהריח הדומיננטי יהיה של קליפות הדרים, אך כאשר הצבעים הם צהוב או כחול, כדאי להטמיע בסניפי הבנק ניחוחות רעננים כמו לבנדר.

הכלל הבסיסי הוא שניחוח המוטמע בסניפי בנק חייב בראש ובראשונה ליצור תחושה של אמינות, ומקצוענות המותאמים לתרבות גם לבידול שבין תרבויות שונות. מומחי הניחוח קובעים כי וניל ושרף עצים משדרים חום, נוחות ולעתים גם נוסטלגיה. ריח הדרים גורם לבני אדם תחושות של שמחה, כאשר ריח של עור וטבק משדרים לוקסוס ויוקרה. ריח של רוזמרין ומנטה (נענע) מחדדים את החושים, ומשפרים יכולות קוגניטיביות של המבקרים.powered by: mipotech