היוטיוב מתגלה כפלטפורמה מקוונת המשמעותית יותר בקניות לרגל חג המולד

בסוף השבוע שלאחר חג ההודיה הועלו ליוטיוב למעלה מ 40,000 קליפים שהציגו מתנות שקנו צרכנים ושיצרו באזז באמצעות ה SHARING. צפו בהם יותר מ 2 מיליון בני אדם (דצמבר 2013)

ההפתעה הגדולה בקניות לקראת חג המולד בארה"ב היא במדיה החברתית, שהפכה להיות שותפה משמעותית בקניות המקוונות, בעיקר באמצעות SHARING של קליפים שהועלו ליוטיוב על ידי צרכנים שהציגו את המתנות שרכשו. למעלה מ 40,000 קליפים הועלו ליוטיוב, שצפו בהם יותר מ 2 מיליון בני אדם. ממצא נוסף במסגרת המחקרים שבוצעו בשבועיים האחרונים מצביע על העוצמה של המדיה החברתית ומראה כי 40% מאלה שצפו בקליפים של מתנות שנרכשו בקטגוריה של אופנה, הגיעו לרשתות וחנויות האופנה במהלך סוף השבוע של ה  Black Friday. תופעה זו, המראה סימנים של טרנד מניעה גם את גלגלי הפרסום. רשת Toys“R”Us מפרסמת, מאז סוף השבוע שלאחר חג ההודייה, קליפ וידיאו המציע מידי יום צעצועים חדשים במחירי מבצע, מה שהניע כ 100,000 צרכנים לצפות בקליפ בכל יום. ממצאים אלה מאששים את הצפי כי היוטיוב עשוי להפוך לגורם מוביל במדיה החברתית.
על עלייה נוספת משמעותית בקניית מתנות באינטרנט, מדווחת רשת בלומברג. הקניות המקוונות ב BLACK FRIDAY עלו ב 15% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה והגיעו להיקף שיא של 1.2 מיליארד דולר ביום אחד בלבד. אך ה Cyber Monday המוקדש לרכישת אלקטרוניקה ביתית, גבר על ה Black Friday, כאשר המכירות אונליין גדלו ב 21% לעומת אשתקד, והיקפן היה גדול יותר ב 31.5% מאשר אלה שבוצעו ב Black Friday.
מחקר אחר שנערך בימים אלה מראה כי 89% מציבור הצרכנים המתכוון לקנות מתנות לקראת חג המולד, אמרו כי האינטרנט יהיה עבורם הכלי העיקרי לחיפוש מתנות, וגם לרכישה של חלק מהן. עוד מתברר כי קמעונאים רבים מתכוונים להאריך את ה BLACK FRIDAY כמו גם את ה CYBER MONDAY (יום ב' שבא מייד לאחר חג ההודיה) עד לערב חג המולד, זאת בניגוד לעבר הקרוב, שכל אחד מימי מכירות אלה היה מוגבל ל 24 שעות בלבד. עוד מתברר כי חלק משמעותי מהקניות וחיפושי המתנות התבצע באמצעות הטלפונים ומחשבי הטבלה הניידים. הצפי הוא כי הקנייה באמצעות הסמרטפונים תגדל ב 17%, שכן רוב רובם של הצרכנים (76%) אמרו כי ישתמשו בהם לחיפוש ולקניית מתנות  לרגל חג המולד.powered by: mipotech