לאחר אמזון, מתברר כי גם חברת השילוח UPS עורכת עתה ניסוי להעברת משלוחים במזל"טים

במידה ששיטת שילוח זו תהפוך לטרנד, ניתן להגדירה כשדרוג משמעותי בשירות הלקוחות של קמעונאי האינטרנט. בינתיים, במדינת קולורדו קיבל תושב אחת העיירות רישיון לצוד מזל"טים שיעברו מעל שטחו ללא הזמנה (דצמבר 2013)

האם הניסוי המרשים להעברת ספרים באמצעות מזל"ט בתוך 30 דקות ישירות אל בית המזמין, מבשר טרנד חדש. אכן קשה עדיין לדעת, אך מספר ימים לאחר השקת הניסוי הודיעה חברת השילוח הגדולה UPS כי גם היא עורכת עתה ניסוי להעברת חבילות באמצעות מזל"טים. אחד השימושים המיידיים, הוא העברת חבילות בתוך המרכזים הלוגיסטיים, מהמדף שעליו מונח המוצר ועד לנקודת השילוח שלו, בין אם באמצעות מזל"ט או באמצעים 'קונבנציונאליים'. יחד עם זאת, אומר ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון, כי המכשול העיקרי להעברת חבילות ישירות לביתם של לקוחות, הוא בחוקי התעופה, שספק אם בשלב זה תאשר העברה המונית של חבילות ספרים או בגדים באמצעות מזל"טים. בזוס מאמין כי פתרונות בתחום הבטיחות יימצאו בתוך זמן קצר, אך הרשות הפדראלית לתעופה (FAA) בארה"ב עשויה לאשר זאת לא לפני שנת 2015. אנליסטים סבורים שיש מכשולים נוספים כמו ביטוח אחריות (PRODUCT LIABILITY) הדרוש במקרה של  פגיעה ברכוש או בבני אדם כמו גם בעצם המעבר מעל שטחים המצויים בבעלות פרטית. בזוס מאמין כי מבחינה טכנולוגית ניתן יהיה להכניס לשימוש משמעותי את מזל"ט השילוח בתוך מספר חודשים. אכן כל הסימנים מעידים כמו תחום השילוח בקטגוריה של B2C (עסק אל הצרכן) עומד בפתחו של טרנד חדש ומשמעותי, שעשוי לחולל שינוי דרמטי בדרכי השילוח, ויכול גם להיתפס כשדרוג דרמטי בשירות הלקוחות של קמעונאים מקוונים, בכך שהם מתקרבים לביקוש הקלאסי של הצרכן, המבקש סיפוק מיידי, שעיקרו קבלת המוצר שהוזמן על ידו בתוך זמן הנמדד בדקות ובשעות.
אך כמו באמריקה, לכל תופעה הנראית כיום דמיונית נלווית גם תופעה שניתן להגדירה כהזויה. פיליפ סטיל המתגורר בעיירה במדינת קולורדו, רכש תמורת 25 דולר רישיון המאפשר לו להשתמש ברובה הצייד שלו כדי לצוד מזל"טים שיעברו מעל השטח הנמצא בבעלותו. הרישיון שקיבל מהרשויות מאפשר לו לפגוע בכל כלי טייס ללא טייס שנכנס לשטח השייך לו ללא הזמנה. האם נראה בעוד מספר שנים תחרויות לפגיעה במזל"טים? בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות הכל אפשרי.

 
powered by: mipotech