חברת המחקר FORRESTER מדווחת כי פייסבוק מכשילה את החברות המפרסמות בה

במקביל התפרסם דו"ח המראה כי הכנסות פייסבוק הגיעו בשנה האחרונה לרמת שיא של יותר מ 2 מיליארד דולר (נובמבר 2013)

חברת המחקר הידועה FORRESTER הודיעה בשבוע שעבר כי פייסבוק מכשילה את החברות המפרסמות בה. הודעה זו יצרה רעש גדול ברשת, בקרב תאגידים, וגורו-אים בתחום המדיה החברתית. חברת המחקר ביצעה סקר אונליין במטרה לאמוד את מידת שביעות הרצון של אלה המשווקים אונליין.

במסגרת הסקר נבדקו, פייסבוק, טוויטר, יוטיוב וגוגל +. אי שביעות הרצון של החברות מפייסבוק, מבוססת על מספר בלתי מספק של גולשים שהתחברו בצורה כלשהי למותגים, והסיבה השנייה היא כי פייסבוק אינה עונה על הציפיות של החברות המפרסמות בה.
ההשוואה נעשתה לא רק בין האתרים החברתיים, אלא גם שיווק באמצעות מנועי חיפוש (SEO) שקיבל ציון גבוה, כמו גם שיווק באמצעות המייל. אשר לאתרים החברתיים, שביעות הרצון הגדולה ביותר משיווק בלינקדאין, לאחר מכן, שיווק באמצעות מתקנים ניידים (טבלט וסמארטפון). לאחר מכן, יוטיוב, גוגל +, טוויטר, והאחרון בדירוג הוא פייסבוק. הדירוג הגבוה ביותר היה ציון 3.84 מתוך 5, והנמוך ביותר של פייסבוק היה 3.54 מתוך חמש.

אחת הסיבות לכך, היא כי נוצר תהליך מואץ המעביר את הפייסבוק לסמארטפונים, מה שהופך את הדפים המושקעים במחשב, לכאלה שלא רחוק היום ויאבד עליהם הכלח. אך במקביל התפרסם בשבוע שעבר מחקר דו"ח המראה כי הכנסות פייסבוק עלו לעומת השנה האחרונה ב 60% והגיעו להיקף של 2.02 מיליארד דולר, הרבה מעבר לציפיות. אך נרשמה גם ירידה משמעותית של שימוש בפייסבוק בקרב בני עשרה.

 

 

 


 powered by: mipotech